RETRO

TÄNANE VALLAVANEM SEITSME AASTA EEST: KULTUURIKESKUS, UJULA, SPORDIHALL – NEED ON ULME

Seitsme aasta eest, 2013. aasta novembris andis tollane Elva linnapea Toomas Järveoja intervjuu Tartu Postimehele, kus küsiti tema edasiste plaanide kohta linnapeana. Järveoja rõhutas värskelt lõppenud kohalike valimiste järel pigem realistlikkust ja tegeles liigsete ambitsioonide jahutamisega. Ajakirjanik uuris, mida Järveoja lubas valijatele, mis läheb Elvas järgmise nelja aasta jooksul paremaks.

“Ulmeasju me ei lubanud, linnavalitsuses olles teame võimalusi,” vastas Järveoja. “Pole mõtet lubada ujulat, kultuurikeskust, spordihalli, staadioni – need on ulme. Oleme sotsiaaldemokraatidega kokku leppinud, et parandame spordi-, kultuuri- ja huvihariduse alal töötavate tublide inimeste tingimusi.”

Tartu Postimees 12. novembril 2013.

Järveoja rõhutas intervjuus, et on töötanud linnavalitsuses kuus aastat ja ta pole pime, kurt ega rumal, ta näeb, kus on kitsaskohad. “Paraku tuleb teha valikud, linna peab arenema stabiilselt, kõik valdkonnad peavad olema rahastatud,” toonitas Järveoja.

Järveoja ei saanud paraku kuigi pikalt sel hetkel enam Elvat juhtida, sest 2015. aasta mais vahetus võim ja linnapeaks sai Eva Kams, kes oli ametis 2017. aasta suveni.

Elva uut kultuurikeskust hakati ehitama kaks ja pool aastat hiljem, 2016. aasta mais. Kultuurikeskus valmis 2017. aasta veebruariks. Spordihoone rajamine koos ujulaga oli aga 2017. aasta sügiseks pea kõigi Elvas tegutsevate jõudude eesmärgiks ja see kirjutati ka 2017. aasta sügisel koalitsioonilepingusse.

Järveoja mainis selles intervjuus ka Straussi Kuningriigi ürituste taastamist, kuid seni pole seda juhtunud.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button