UUDISED

TALVEUNI! ELVA RAUDTEEJAAMA KOHVIKU PIDAJAD LUBAVAD TAASAVAMIST MAIKUUKS

2020. aasta juulikuus raudteejaama hoones uksed lahti teinud Kohvik Elwa on hetkel talveunne suikunud – hoone aknal on silt „Avatud ainult ettetellimisel!“ Siiski väidavad nii kohviku pidajad kui linnapoolsed üürileandjad, et uni pole igavene – uste avamist lubatakse maikuus.  

Kohvikuruumide rendileandja, Sihtasutus Elva Kultuur ja Sport juhataja Ivi Tigane selgitab, et kohvikupidaja on neile teada andnud, et talveperioodil tegutsevad nad ettetellimisel. Rentnik OÜ Alderisland on sihtasutuse nõukogule esitanud taotluse, milles palus madalhooajal kohviku lahtioleku aegade vähendamist. „Nõukogu on andnud selleks ka nõusoleku,“ ütles Tigane. „Nõukogu rahuldas ettevõtte avalduse arvestades kehtivat turu olukorda ja pandeemiaga seotud väljakutseid ning ühtlasi lepiti kokku, et lepingu tingimused vaadatakse uuesti üle 2022. aasta sügisel. Sihtasutuse huvi on, et jaamahoones tegutseks ettevõte, kes pakuks nii Elva elanikele kui külalistele häid toiduelamusi igapäevaselt, kuid me soovime olla paindlikud ning leida olukorrast tulenevalt kompromisse.“

Kohvikupidaja Marko Lepasaare sõnul on praeguse vaid ettetellimistega tegutsemise põhjuseks koroonaviiruse levik ja sellest tingitud rasked ajad. „Inimesed eelistavad kodus süüa,“  sõnas Lepasaar. Inimesi käib vähe, aga renti tuleb neil ka praegu edasi maksta. „Nii ta on, iga kuu toodame miinust juurde,“ rääkis Lepasaar. „Kuid selleks, et mais täie hooga jätkata, tegimegi selle otsuse.“ Eesmärk on kevadest alates olla töös igapäevaselt. „Nagu eelmine hooaeg näitas, on Elva väga hooajaline koht,“ mainis Lepasaar, lisades, et eesmärgiks on jätkata endiselt kohvikuna. Muudatused ootavad menüüd. Kõrvalasuva burgeriputka osas võib juhtuda, et see teeb oma uksed lahti juba varem, kui ilmad lubavad.

Ivi Tigase sõnul on võimalik on ka uste lahtitegemine ürituste, näiteks Tartu Maratoni puhul. Kohvikupidaja Marko Lepasaar nii optimistlik pole ja osutab, et enne maikuud on see korraks siiski keeruline organiseerida, sest töötajad on juba muude asjadega hõivatud.  

Kohvik asus tegutsema 2020. aasta juulis. Enne seda sõlmisid SA Elva Kultuur ja Sport ja Alderisland OÜ 1. mail 2020. aastal üürilepingu, mis kehtib kümme aastat. Tegemist oli ainsa ettevõttega, kes avaliku pakkumuse kutsele vastas. Alates 2022. aastast on pooltel õigus kord aastas üüri suurust korrigeerida vastavalt turusituatsioonile või välja kujunenud hooajalisusele. Lepingus on sätestatud, et üürnik tasub äripindade eest sihtasutusele 2,4 eurot ruutmeeter, millele lisanduvad kommunaalkulud keskmiselt 3,25 eurot ruutmeetri kohta aasta lõikes.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button