UUDISED

SURI RATTATREENER JÜRI KALMUS

Eile, 1. märtsil suri 80 aasta vanuselt rattatreener Jüri Kalmus. Tema nimekamate õpilaste hulka kuuluvad kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe, Margus Salumets, Caspar Austa, Gaido Päär, Mihkel ja Madis Joosep ning paljud teised.

Kalmus sündis 1943. aasta aprillis, kasvas Elvas ning teenis noorsportlasena nii kiiruisutamises kui rattasõidus Eesti koolinoorte meistrivõistlustel silmapaistvaid kohti. Kalmuse teene on, et Elvas peetakse regulaarselt Eesti meistrivõistlusi tänavasõidus, Elva rattamaratoni, samuti on ta aastakümneid vedanud jalgratta talikrosside korraldamist.

Treenerina alustas ta tööd 1965. aastal Elva spordikoolis ning lõi hiljem jalgrattaklubi Velorõõm. 2006. aastal pärjas Elva linn Kalmust teenetemärgi ja kultuuripreemiaga, 2018. aastal nimetati Kalmus linna aukodanikuks. Samal aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali elutööpreemia. Eelmise aasta aprillis avati Arbi järve ääres, kohal, kus omal ajal tegutses Elva spordikooli ratturite majake, Jüri Kalmuse auks pink.

Kalmuse lahkumisest teatas tema perekond, lisades, et tugeva tahtejõuga mees soovis ära oodata veel ühe kevade. Perekond Kalmusel on see teine kurb sündmus mõne kuu jooksul, sest oktoobris pidi Jüri matma poja, kulturisti ja treeneri Marek Kalmuse.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button