SPORT

SPORDIAASTA PARIMAD: SANDRA MOVITS SAI TUNNUSTUSEST KINDLUST JUURDE, MAREK PIHLAK PLAANIB ELAMUSJOOKSULE TULEVIKKU

Elva Spordiaasta tiitlid on jagatud, Elva Uudised jõudis rääkida neist kahega. Eile Elva valla spordivaldkonna tänuüritusel Aasta Neiu tiitli pälvinud Sandra Movits on kergejõustikuga tegelenud rohkem kui pool oma eluajast ning nopib võistlustel tublisti medaleid. Aasta Sporditeo tiitli pälvis Elva Elamusjooks, mida korraldajad tahavad muuta traditsiooniks.

Sandra Movits pälvis Aasta Neiu tiitli 13-14-aastaste vanuseklassis. Sandra on juba kuueaastasest saadik tegelenud kergejõustikuga, peamiselt keskendub ta kesk- ja pikamaajooksule. Trenni teeb ta neli-viis korda nädalas ning üks trenn kestab poolteist kuni kaks tundi. Tema treener on Margit Aidla, kes pälvis eile Elva Aasta Spordihinge tiitli.

Oma seniseid saavutusi üles lugedes läheb Sandral endalgi segi, milliseid medaleid ta juba saanud on. Eelmise aasta suvel oli ta kahekordne Tartu meister 600 meetri ja 1000 meetri jooksus. Suve lõpu poole toimusid Eesti meistrivõistlused, kus 4×100 meetrit jooksus saadi kolmas koht. Eelmisel aastal Eesti meistrivõistlustel sai ta kolmanda, neljanda ja viienda koha. Lisaks toob neiu välja ka ühe ajalise tulemuse: 600-meetri jooksus oli ta aeg minut ja 47 sekundit, mis on tema sõnul päris hea aeg.

Eelseisvalt hooajalt ootab Sandra veelgi paremaid tulemusi. „Ma ei tea, kas see on võimalik, aga tahaksin kindlasti Eesti meistrivõistlustel esiviisikusse saada,“ ütleb Sandra Movits.

Valla tunnustus on Sandra jaoks üsna tähtis: „See on minu jaoks päris oluline, kuna kui olin väike, siis juba arvasin, et ma olen tegija ja jõuan kuhugi ning olen enda vanusegrupis hea jooksja. Nüüd ma saan seda tõestada.“

Noorsportlane ei tea veel, kas temast sajaprotsendilise kindlusega sportlane saab, kuna ei ole nii palju tuleviku peale mõelnud, aga kindlasti tahaks ta spordiga tegeleda ka tulevikus.

Koroonaviiruse tõttu neiu sõnul treeningud eriti muutunud ei ole, kui siis ainult see, et Tartus käivad nad vähem. Kuna praegu on suhteliselt segane aeg, siis ei tea ta ka päris täpselt, kuna ja mis võistlused lähiajal toimuvad, nii et trennis teevad nad eelkõige põhja alla, ringtreeninguid ja muud üldarendavat.

Aasta Sporditeo tiitli pälvis Elva Elamusjooks. Elamusjooksu üks korraldaja Marek Pihlak arvab, et see on väga suur tunnustus sellisele üritusele, mis toimus esimest korda. Konkurendiks oli näiteks 33. korda toimunud Elva triatlon. „Oleme väga üllatunud ja õnnelikud, et Elamusjooks sellise tunnustuse pälvis,“ sõnab Pihlak.

Kui kõik läheb plaanipäraselt ning piiranguid ei ole, siis toimub Elva Elamusjooks ka sel suvel 20. augustil. Sel aastal tahetakse kasvatada osavõtjate arvu ning kaugemas tulevikus teha üle-valla jookse: näiteks kaks aastat Annikorus ning seejärel liiguks jooks järgmisesse kohta.

Ekstreemjooksu korraldamise mõte oli Pihlakul olnud juba mitu aastat ning siis rääkis ta sellest ka Meelis Külaotsale. „Meelisel oli täpselt sama mõte. Tema pakkus Annikoru liikumisrajad, käisime vaatamas ja siis oli esimese kahe jooksu koht olemas. See looduslik rada on ekstreemjooksuks super,“ räägib Pihlak.

Mehed lootsid, et päris kümne osavõtjaga seda jooksu tegema ei pea, et äkki tuleb 50 inimest, aga kokku tuli pea 90. „Arvan, et esimese aasta kohta väga hästi. Küsisime peale esimest jooksu tagasisidet inimestelt ja see oli väga positiivne,“ lisab Marek Pihlak.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button