SPORT

SPORDIAASTA PARIMAD: JÕUTÕSTJA ANA-LINA PERK TOOB KOJU JUUNIORIDE REKORDEID

11. veebruaril valiti Elva valla spordivaldkonna tänuüritusel aasta naisjuunioriks Ana-Lina Perk, kes on jõutõstmisega tegelenud alles kaks aastat, kuid purustab juba rekordeid ning toob koju kuldmedaleid. Tema trennides on eraldi kükipäevad, rinnalt surumise päevad ning jõutõmbed.

Jõutõstmise kui spordialani jõudis Ana-Lina kooli kaudu, kui oli erinevate spordialade tutvustamise nädal ja kehalise kasvatuse õpetajad kutsusid tundi rääkima Peeter Aani, kes oli Elvas alustamas oma klubi SK Jõusport koos Ana-Lina praeguse treeneri Mihkel Ruuduga.

„Ma mäletan sellest tunnist väga hästi seda, et Mihkel ja Peeter mõlemad rääkisid oma saavutustest sellel spordialal ja ka sellest, milliseid raskuseid nad tõstavad või kükivad. See oligi ilmselt see, mis mind innustas trenni minema. Just see mõte, et äkki mina suudan ka kunagi kükkida 100 kilogrammise kangiga või isegi rohkemaga,“ kirjeldab neiu oma teekonda jõutõstmiseni.

Trennid toimuvad neli korda nädalas. Trennid näevad välja sellised, et igal trennipäeval keskendutakse esimese asjana ühele kindlale alale, kas siis näiteks kükk, rinnalt surumine või jõutõmme. Esmaspäeval näiteks on neil üldiselt alati kükipäev, teisipäev rinnalt surumise päev ja kolmapäeval keskendutakse jõutõmbele. Neljapäeviti on nad teinud kerget kükki ja surumist, kuid kogu trenni jooksul on ka muid harjutusi, et kasvatada tugevust.

Ana-Lina isiklikud rekordid jõutõstmises on kükk 150 kilo, rinnalt surumine 80 kilo ja jõutõmme 150 kilo.

Suuremad võistlused ehk Eesti meistrivõistlused toimuvad kaks korda aastas, kevade alguses ja sügisel. Väiksemad võistlused, milleks on siis näiteks koolidevahelised või maakonna piires võistlused, toimuvad kusagil vahepeal, kuid üldiselt toimuvad võistlused sügise algusest kevade lõpuni. Suvel on ka rammusarjad.

Ana-Linal on eelmisest aastast ette näidata suur hulk võite ning mitmeid juunioride rekordeid:

Eesti juunioride MV klassikalises jõutõstmises 2020:

– kaalukategooria 84+ kg 1. Koht

– juunioride absoluutarvestuse 3. koht

– kolm Eesti juunioride küki rekordit.

Eesti täiskasvanute MV klassikalises jõutõstmises 2020:

– kaalukategooria 84+ kg 1. koht

– kaks Eesti juunioride rekordit kükis

– Eesti juunioride rekord lamades surumises

– Eesti täiskavanute rekord kükis

Tartumaa juunioride MV klassikalises lamades surumises 2020:

– kaalukategooria 84+ kg esimene koht

– juunioride absoluutarvestuse esimene koht

Elva Valla MV jõutõstmises 2020: täiskasvanute absoluutarvestuse esimene koht.

Elva Valla MV lamades surumises 2020: täiskasvanute absoluutarvestuse esimene koht.

Eelmise hooajaga on Ana-Lina väga rahul, kuna ei oleks kunagi uskunud, et suudab isegi treeneri abiga jõuda 150-kilogrammiste raskusteni. „Ma õppisin ning saavutasin enda jaoks väga palju ja siit ainult sajaga edasi,“ lisab naisjuunior.

Kindlat eesmärki Ana-Linal spordialaga tegelemisel ei ole, aga tema kõige suurem unistus on juba aasta aega olnud see, et  aastal 2021 kükkida 200 kilogrammi ja rinnalt suruda 100 kilo.

Ana-Lina tunneb Elva valla parima naisjuuniori tiitli üle suurt rõõmu: „Minu jaoks tähendab Elva Valla parima naisjuuniori tiitel seda, et mind, minu saavutusi ja meie vägevat trenniala on märgatud ja see teeb mulle ainult rõõmu!“

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button