UUDISED

RÜHMITUS ELVA INIMESI TEGI ALTERNATIIVSE RANNAHOONE ETTEPANEKU

Rühmitus Elva ettevõtjaid ja ühiskondlikult aktiivseid inimesi tegi ettepaneku rajada Verevi järve äärde märksa väikesemahulisem rannahoone kui see, mida kavandab vallavalitsus. Kavandatav rannahoone oleks mitu korda väiksem võrreldes vallavalitsuse pakutavaga, kahekorruseline ja maksimaalselt 800 ruutmeetrine eesmärgiga säästa rannaliiva. Võrdluseks, vallavalitsuse kavandatav oleks mahuga 2120 ruutmeetrit, mille järel jääks kitsamas kohas veepiiri ja hoone nurga vahele 12 meetrit liivaranda.

Allakirjutanute hulgas on hulk Elvas tuntud inimesi, teiste seas ettevõtjad Are Altraja, Ragnar Abel ja Aivo Johanson, lisaks ka ühiskonnategelasi nagu Elva piirkonnakogu liikmed Toomas Laatsit ja Ramon Rantsus. Toome ära ettepaneku teksti:

Planeeritav Verevi rannahoone brutopind on maksimaalselt 800 m2. Rannahoones on planeeritud ruumid kohvikule, vetelpäästele, emade ruumile, tualettidele ja vajalike rannatarvete laenutusele.

Samuti teeme ettepaneku korrastada kogu Verevi järve rannaala, ehitada uued riietuskabiinid ja mängualad ning rajada 25-meetrine välibassein koos korralike ja turvaliste purretega. Rajada väike ujuvkai paatide ja vesirataste kinnitamiseks. Kogu projekti maksumuseks tänaste hindadega võib kujuneda 1,5-2,0 miljonit eurot.

Planeeritavasse rannahoonesse ei ole kavandatud ujulat. Ettepanek on ujula-veekeskus lahendada eraldi planeeringuga vastvalminud Elva Spordihoone juurde. Allakirjutanud:

Rein Abel, Elva Vallavolikogu liige, Ettevõtlus- ja turismikomisjoni ja Majanduskomisjoni liige

Maido Urbas, Elva linna piirkonnakogu liige

Toomas Laatsit, MTÜ Elva Elama juhatuse liige, Elva linna piirkonnakogu esimees

Vahur Jaakma, Elva Vallavolikogu liige

Markko Abel, Elva ettevõtja

Kalle Kõlli, Elva linna piirkonnakogu liige

Maarja-Liisa Maasik, Elva linna piirkonnakogu liige

Ramon Rantsus, Elva linna piirkonnakogu liige

Ragnar Abel, Elva ettevõtja

Are Altraja, Elva ettevõtja

Aivo Johanson, Elva ettevõtja, MTÜ Elva Elama juhatuse liige, Ettevõtlus- ja turismikomisjoni liige

Fred Koppel, Elva linna piirkonnakogu liige

Eduard Elbrecht, Ettevõtlus- ja turismikomisjoni liige

Ain Pedak, Elva ettevõtja, Majanduskomisjoni liige

 

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button