UUDISED

RÕNGU KOGUKONNAKESKUSE EHITUS ALGAB JÄRGMISEL NÄDALAL

Rõngu kogukonnakeskuse ehitamine algab järgmisel nädalal vana bussijaamahoone lammutamisega. Keskuse ehitustööd lähevad maksma 837 319 eurot ning ehituse tähtaeg on 10 kuud. 

Elva Vallavalitsus sõlmis 13. jaanuaril Rennes OÜ-ga töövõtulepingu Rõngu kogukonnakeskuse ehitamiseks. Keskus ehitatakse olemasoleva bussijaamahoone asemele.    

Rõngu kogukonnakeskuses hakkab tegutsema raamatukogu ja vallavalitsuse teenuskeskus. Keskusesse on planeeritud ka seminariruum ja võimalus kaugtöökohtade tekkeks ning avaliku interneti kasutamiseks.  

“Tegemist on multifunktsionaalse hoonega, mis toob kindlasti kohalikele raamatukogu ja teenuskeskuse võimalused varasemast lähemale,” rääkis abivallavanem Mikk Järv. Ta lisas, et kogukonnal on võimalik kasutada keskuses olevaid ruume koosolekute ja muude tegevuste korraldamiseks. “Näiteks saab keskuses korraldada näitusi või muid väiksemaid üritusi. Loodame keskuse ehitamisega luua kohalikele ja külalistele meeldiva koha, kus vaba aega veeta,” rääkis Järv. 

Peale selle hakkab uues keskuses asuma ka tänapäevane ja mugavustega bussijaam koos ootesaali ja avalike tualettruumidega. 

Pärast praeguse bussijaamahoone lammutamist jätkatakse vastavalt ilmastikuoludele väljakaevete ja trassiehitustöödega. Seejärel liigutakse edasi hoone üldehitustööde juurde.  

Praegune bussijaamahoone on alates 27. jaanuarist kõigile suletud.  

Seoses hoone lammutamisega suunatakse alates 1. veebruarist ühistranspordiliiklus ajutisse bussipeatusesse Kõvera kõrtsi ette. Skeemi leiate SIITVälja pannakse ka suunavad liiklusmärgid.  

Hange keskuse ehitaja leidmiseks korraldati 2020. aasta lõpus. Ehituse vastu tundsid huvi kümme ettevõtet, kellest viis esitasid pakkumuse. Ehitusleping sõlmiti hanke korras parima pakkumuse teinud Rennes OÜ-ga ning ehituse lõpptähtaeg on selle aasta november. 

Projektiga saate tutvuda valla kodulehel: https://www.elva.ee/rongu-kogukonnakeskus

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button