SPORT

ROLAND LESSING DELFILE: TREENINGTINGIMUSED ÕUES ON 25-40 AASTAT PAIGAL SEISNUD

Endine laskesuusataja ja nüüdne Elvas tegutsev treener Roland Lessing räägib Delfile Eesti ja Elva laskesuusatamise arengust ning tõdeb, et Elva suusarajal annab loodus armu vahest neli kuud, vahest kõigest neli päeva aastas. Seega saab laskesuusatamisega tegeleda ikkagi kindlamalt Otepääl. Lessing tõdeb, et treeningtingimused õues on 25-40 aastat stagneerunud.

„Elva puhul saab juba praegu rääkida väga headest sisetingimustest,“ ütles Lessing. „Aga lootus elab edasi, et paranevad ka välitingimused terviseradadel ja kõigile kasutamiseks olevatel spordiplatsidel.“

„Iseloomustaksin Elva sportimistingimusi nõnda, et suurepärane i on tehtud – mõtlen siinkohal sise- ja pallialasid – ning nüüd on vaja veel i-le täpp peale panna, et aasta ringi üldkasutatavatel terviseradadel ja valgustatud spordiväljakutel saaksid inimesed peale tööd ka talveperioodil joosta, suusatada, jalgrattaga sõita ja grupitreeninguid teha,“ jätkab ta.

Lessing avaldab lootust, et Elvas leitakse üles kogukonnainimesed, kes nõustuvad, et lapsevanema sportlik ja koos lapsega välitingimustes liikumine on oluline, ning kes soovivad iseseisvalt koos oma võsukestega vabas õhus liikuda. „Juhul kui neid inimesi tekiks kriitiline hulk, siis usun, et asjad võiksid kiiresti liikuma hakata,“ tõdeb ta. „Seniks on üldkasutatavad välitingimused umbes 25–40 aastat paigal olnud. Julgen seda väita, kuna olen kogu elu Elvas elanud.“

Lessing mainib, et laskesuusatamisega tegelevad nad valdavalt Otepääl, kuna Elva suusarajal annab loodus armu vahest neli kuud, vahest kõigest neli päeva aastas. „Aga kui Elvas on lund, siis on meil super tingimused, kuna siinseid radasid hooldab Eesti parim rajameister. Aga kui lund pole, siis piltlikult öeldes on spordisaal – Tartu maratoni suusarajad – olemas, aga elektrit saalis tegutsemiseks ei ole,“ lisab Lessing.

Foto: Elva Suusaklubi FB leht

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button