UUDISED

REIN ABEL: PEAB IKKA SÜDAMETUNNISTUS OLEMA, KUI LASED STAADIONIL ROHTU MINNA!

Elva valla staadionidel lastakse hooletusest muutuda rohumaadeks ja Verevi järve puhtuse küsimusega ei tegeleta – need olid vaid kaks põhjust, miks Rein Abel lahkus Reformierakonnast pärast peaaegu 26 aastat selle liikmena. Nüüd usub Rein, kes on tegutsenud aastakümneid ettevõtja ja volikogu saadikuna, et Reformierakond on ehk õnnelikum, et temast lahti sai.   

  • Miks Sa lahkusid Reformierakonnast?

Põhjus hakkas tekkima tükk aega tagasi. Selleks olid tühjad lubadused. Mis ikka ja jälle enne valimisi anti ja mis siis vaikselt ära sumbusid. Ja järgmistel valimistel käidi välja samad lubadused. Nii see asi kuhjus. Rääkida mind lasti, aga minu ettepanekuid olukorra parandamiseks ei kuulatud. See, mis Heiki [Hansen] ütles, see oli tõde ja nii jäi. Lõpliku otsuseni Reformist väljaastumiseks viis Verevi liivaranna mahakupeldamise katse ja arhitektuuriliselt sobimatu hoone ehitamise plaan rannaliivale perspektiivitu kolmerajalise siseujulaga. Pluss külaliskorterite ja kaugtöökohtade ruumide tekitamine hoonesse. Sellise ruumilahenduse väljapakkumine on arusaamatu. Väiksesse ruumi taheti detailplaneeringu järgi justkui suurem ruum paigutada.

  • Kas sa hoiatasid neid ette ka?

Ettepanekuid tegin, aga mulle tehti juba märkusi, et Rein, sa ei või nii palju küsida, venitad koosolekut. Aga eks ma seda küsisin, et kuidas midagi teisiti teha.

  • Püüdsid nad sind ümber veenda, et jääksid Reformierakonda?

Ma arvan, et nad olid õnnelikud, et lahti said.

  • Kaua Sul siis Reformierakonnas õnnestus olla?

1995. aasta 24. oktoobrist saadik, kuni siis nüüd suve lõpuni.

Olid Reformierakonna rahastaja ka?

Eks ma midagi ikka maksin. Tipptegijate hulka ei kuulunud, aga toetasin ikka.

Mis oli põhiteema, mille pärast ära läksid?

Mulle ei meeldinud, et asju püüti linnukese pärast ära teha. See paistab igal pool hoolduses silma. Võtame kasvõi sõiduteed. Verevi järve poole minev teelõik tehakse kitsamaks, lapitakse. Võiks teha kasvõi vähem, aga korralikult. Või võtame Verevi järve. Meie Aavo Liivamäega käsime ja leidsime need kohad üles, kus solk voolab Verevi järve. Nüüd on need likvideeritud, aga seni keegi ei huvitunud ja järv on tuksi keeratud. Verevi järvelt tahetakse ainult võtta, aga hooldust ei ole.

Sama hoolduse probleem on valla staadionidega. Staadionidel lastakse muutuda rohumaadeks. Nüüd õnneks on Puhja ja Rannu enam-vähem korda tehtud ja ega see telliskivipuru rada nii kehv polegi kui teda korras hoida. Aga peab ikka südametunnistus olema, et lasta jooksurajal rohu minna ja spordiväljakul ära laguneda!  

  • Kui sind kuulaks Heiki Hansen või Marika Saar, siis vastaks nad sulle, et miks sa ometi ei näe Elvas midagi head?

Hea oli see, et vahepeal oli võimuvahetus (Eva Kamsi aeg linnapeana – toim). See aeg näitas ära, et on võimalik teha rohkem ja paremini. Kindlasti mind rõõmustab keskväljak ja uus spordihoone aga see pole selle koalitsiooni saavutus.  Heikiga tehti ju projekte, aga need läksid järjest tühja.

  • -Mis sa arvad, miks Elvas elu ei arene nii nagu sulle meeldiks?

See võimuliit on olnud väga kindlalt võimul. Kui ülejooksikud ka juurde tulid, siis vallavalitsus hakkaski tundma end eksimatuna. Omal ajal me ikka Noobi Tarmoga utsitasime omasid, et tehke nii või naa. Nüüd  pole midagi, ainult käetõstmine. Monopoli hädad. Kui oled kindlalt võimul, siis lähed uhkeks ja ei kuula teisi. Aga ka opositsioonist tuleb häid mõtteid.   

  • Oled nüüd EKRE nimekirjas valimistel kandideerimas. Kuidas perekond selle vastu võttis?

Ega nad algul väga ei kiitnud heaks. Aga neile meeldis, et parteituks jäin. Ma olen valimisnimekirjas, aga erakonda ei kuulu.

  • Isamaa on olnud opositsioonilistest jõududest rohkem pildis. Nende juurde sa ei läinud?

Eks Isamaas on palju võitluskaaslasi, keda ma austan. Aga ehk on Isamaal vaja Elva vallas ka partnereid. EKRE puhul võib öelda, et on asju, mis mulle meeldivad ja on ka neid asju, mis ei meeldi. Aga kõik ei saagi kunagi meeldida. Ja üldiselt ma arvan, et see on hea, et EKRE on olemas ja aitab nii Elvas kui Eestis üldiselt seisma jäänud vett rohkem liikuma lüüa. Meie seltskonnas on veel näiteks Aivo Kapten, Vambola Sipelgas ja Aivar Õun. Oleme seda meelt, et tuleb praegune Verevi rannahoone detailplaneering peatada ja kavandada korralik ujula kooli juurde. Samuti on meile oluline kergliiklusteede ehitus ja hooldus. Selline olukord nagu talvel, et jalgrattateel ladustatakse lund, tuleks välistada.     

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button