ARVAMUS

RAIMOND PIHLAP: UJULAT ON ELVALE VAJA SAMA PALJU KUI VEREVI RANDA

Elva vajab ujulat, kuid selle ehitamise tuhinas oleks väga rumal hävitada Elva senine suurim atraktsioon Verev rand. Ujulale parim koht on gümnaasiumi juures, kus just ujula olemasolu looks täiesti uued perspektiivid ka koolile, kirjutab harrastussportlane Raimond Pihlap.

Tartumaal on ujulatest suur puudus. Ainukesed ujulad asuvad Tartu linnas ning seal ei jätku kõigile soovijatele piisavalt ujumisaegu. Seega on täiesti päevselge, et Elvasse ujula ehitamise mõte on igati jumekas ja perspektiivikas.

Küsimus on vaid selles, kas Elvasse kõlbab igasugune ujula ja kui tähtis on selle asukoht? Arusaadavalt on tegemist kuluka projektiga ning vallaeelarve on alati pingeline. Siiski oleks väga lühinägelik hoida kokku ujula ehituselt ning leppida ujula nö säästuvariandiga nagu viimasel ajal poliitilistes kuluaarides arutatakse. Kui teha, siis juba korralikult.

Praeguste ideede kohaselt plaanitakse ujula ehitada Verevi randa, hõivates nii lausa kolmandiku sealsest päevitamisalast. Tundub täiesti uskumatu plaan, sest just Verevi rand on ju Elva linna kõige suurem tõmbenumber! Kuidas võiksime me ohverdada selle loodus- ja turismiväärtuse, ehitades siia suure betoonkuubiku?! See pole kuidagi mõistlik ega mõttekas.
Palju arukam oleks rajada ujula Elva Gümnaasiumi Tartu mnt 3 õppehoone juurde ühe osana spordikompleksist.

Seejuures peaks rajatav ujula olema tingimata täismõõtmetes, mitte väike säästuvariant. Tõsi, viimast on odavam ehitada, kuid kahjuks jääks edaspidi Elvasse tulemata ka rahvusvahelised ujumisvõistlused, mida saaks siin korraldada juhul, kui ehitaksime standardmõõtudes ujula (25-meetrise pikkusega bassein, kümme 2,5-meetri laiust ujumisrada).

Praegu käivad Elva kooliõpilased ujumist õppimas Tartus ning tundide logistiline korraldus on tülikas. Päevselge, et oma kodulinnas ujumisoskuse kättesaamine oleks kordades mugavam kõigile – lastele, lapsevanematele, õpetajatele.

Korraliku ujula olemasolu avaks võimalused oma ujumiskoolkonnale aluse panemiseks. Ei saa ju võrsuda sportlasi, kui puuduvad igasugused tingimused antud ala harrastamiseks. Gümnaasiumit valivad noored väga hoolega ning kaasaegne ujulaga spordikompleks kooli juures võiks olla üks argumentidest, miks jääda või tulla õppima just Elva gümnaasiumisse.

Mõistagi ei ole ujulast kasu vaid koolilastele, vaid see muudaks Elvat kodupaigana ka kõigile teistele vallaelanikele atraktiivsemaks. Siin saaks pakkuda treenimis- ja lõõgastusvõimalusi kõigile soovijatele ning piisava suurusega ujulas on ruumi teha seda mitmekesiselt. Võib-olla leiduks isegi peresid, kellele aastaringne ujumisvõimalus oleks just argumendiks tulla elama Elvasse.

Poliitikud on ujula teemat veeretanud aastaid kui kuuma kartulit. Oleks aga aeg sõnadelt tegudelt asuda ning seejuures teha mõistlik otsus – ehitada Elvale selline ujula, millest kõik võidaksid ja samas ei kaotaks linn oma senist tõmbenumbrit Verevi randa. Olen seda meelt, et ka suuri unistusi on võimalik viia ellu, kui hakata nende nimel tegutsema. Meie ujulaga on täpselt sama lugu.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button