ARVAMUS

RAHVAS OSTAB ARUKALT

Kui eriolukorra väljakuulutamisega haaras rahvas lettidelt WC paberit, konserve ja kuivaineid, siis paar nädalat hiljem enam varusid ei soetata ja kaupluses käitutakse mõõdutundega.

Tänane ringkäik Elva suuremates poodides ning COOP-i kaubakeskuses andis kinnitust sellest, et arutu ostlemise aeg on selleks korraks läbi. Müüjate sõnul haarati paari nädala eest pea kõike ja lettidel valitses mõnegi kaubagrupi osas tühjus. Kaupmehed vaatasid toimunut kui hullumaja. „Olukord meenutas 90. aastate algust kui valitses talongimajandus. Tänast ostuhullust vaadates mõtlesime, et ükskord peab toimuma rahunemine ja näe asjad normaliseerusid vähem kui nädalaga,” rääkis Elva kaubakeskuses kastidest kraami väljatõstnud natuke eakam klienditeenindaja.

Igal juhul valik rõõmustas silma. Kaupa jagus kõikjal piisavalt nagu poleks vahepealset tormijooksu olnudki. Mõni ostja lükkas suurt ostukäru, mis pooleldi toidukraami täis. Ilmselt soetati kindla tagamõttega pikema aja varu, et kord nädalas poodi külastada.

Ka Maximas oli rahulik ja letid kaubaga täidetud. Jahu oli natuke hõredavõitu, aga päris puudu see polnud. Mehepojad soetasid enamuses kangemat kraami, naised panustasid rohkem leivale-saiale ja lihatoodetele, aga mõõdutundega.

Igal juhul on au sees soovitus –osta ja tarbi arukalt!

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button