UUDISED

PUIESTEE TÄNAV SAAB LISAKS UUELE SÕIDUTEELE KA UUE KÕNNITEE

Vaikse ja Puiestee tänaval saab uue katendi nii sõidu- kui ka kõnnitee. Kogu projekti maksumuseks on abivallavanema Heiki Hanseni sõnul prognoositud 460 000 eurot. Sellest valla omafinantseering on umbes 110 000 eurot. Projekt saab valmis märtsikuuks ning Hansen arvab, et ehitus saab alguse suvel, kui ehitushange on tehtud.

Puiestee tänav on seni Elva peamistest tänavatest viimane, mis olnud amortiseerinud seisus. Kõnniteed kasutavad kooliõpilased, Nooruse korrusmajade elanikud ning Elva linna Vaikne ja Puiestee tänav on osa linna läbivast transiitteest.

Remondi käigus tehakse Puiestee tänava teele kapitaalremont koos uue aluspõhjaga ning kahekordse kattekihiga. Tööde käigus uuendatakse kõik truubid, mahasõidud ja ristmike kattekihid. Vaikse tänava rekonstrueerimise käigus paigaldatakse tasanduskiht, rajatakse uus katend ja sademevee suunatud ärajuhtimine.

Eelmisel nädalal toetas Vabariigi Valitsus kohalike omavalitsuste teede ja tänavate korrashoiu projektide nimekirja kogusummas 17,2 miljonit eurot. Elva vald sai toetuse kahele projektile – Elva linna Vaikne ja Puiestee tänav 350 000 eurot ja Kalme küla Rukki-Pöksi tee 50 000 eurot.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button