UUDISED

PRIIT VÄRV PLANEERINGUST: EELDAN, ET RANNAALA EI LÄHE TÄIEL MÄÄRAL KATMISELE

Kui eile vallavolikogus vastu võetud Verevi detailplaneering reaalselt teostamisele läheb, siis rannaalast puudu ei jää, sest ilmselt ei lähe rannaala kogu planeeritud mahus katmisele, leiab Elva vallavolikogu liige Priit Värv.

Reformierakonna fraktsiooni kuuluv Priit Värv selgitas, et planeeringuga planeerisid nad maksimaalse pindala, mis antud kohas võimalik. Rannaalast suvitajatele Värvi arvates puudu ei jää: „Ka volikogus kõlas arvamus, et järve kasutaja poolt vaadates oleks see liialt massiivne ja ettevõtja seisukohalt liiga väike. Olen sellega nõus. Ehk siis eeldan, et ka rannaala ei lähe sellises mahus katmisele. Olen ise pigem selline terrassil istuja kui liivas pikutaja, aga meil on ja jäävad Verevi randa nii liiv, terrassid kui ka haljasalad.“

Värvi sõnutsi on planeeringu käigus tõstatatud probleemid ja vastuseisud kandnud sõnumit, et see hoone ei sobi sinna. “Jah, planeeringu ruumi visualiseeringut vaadates on tegemist halli kastiga ning seal küljes olevate terrassidega, mis arusaadavatel põhjustel on tekitanud arusaama, et selline kasti moodi hoone on sinna tulemas,” arutles Värv. “Mina olen seda visualiseeringut näinud kui ruumi, mille raames on tulevikus võimalik leida lahendus, asetades vajalikus, optimaalses mahus ja mõistlike funktsioonidega hoone antud ala piirides sinna, kus selleks kõige parem koht oleks.”

“Olen nõus nende skeptikutega, kes väidavad, et suure tõenäosusega sinna kauaoodatud investorit ei leita ning ujula/spaa lahendust sinna ei teki, aga miks sellisel eeldusel välistada võimalus sinna näiteks keskkonda sobiva multifunktsionaalse rannahoone rajamist a´la viie, seitsme või kümne aasta pärast? Ma arvan, et antud planeering võimaldab seda ja pean seda ka täiesti reaalseks stsenaariumiks,“ rääkis Värv.

Ta osutas, et alternatiivsete asukohtade osas on sotsiaalmeedia aruteludest läbi käinud põhiliselt kaks alternatiivset kohta, ehk siis algselt planeeritud Elva Spordihoone teine etapp või endise “tondilossi” krunt Arbi järve ääres. “Minu meelest on mõlemad variandid väga head,” leidis saadik. “Üks neist on küll erakinnistu, aga eks sedagi ole ikka aja jooksul nii ostetud kui müüdud ja sellest teavad pajatada ilmselt lugusid staažikamad Elva poliitikud.“

„Minu arvamus on selline, et kui vald leiab mingil hetkel vahendid ja sügava tahte, siis ujula saab ühel päeval Elvas olema. Kui keegi erainvestor tõesti leiab ja näeb, et potentsiaal on ühes, teises või kolmandas kohas olemas, siis erainvesteeringud on kindlasti ainult tervitatavad ja ma usun, et peaaegu kõik on võimalik,” rääkis Värv.

“Valla loodud ujula seevastu ei saa olema mingi suur spaakompleks või turismimagnet, vaid valdavalt ja eelkõige kohalikke vajadusi kattev ujula,” selgitas Priit Värv. “Loodame, et meil avanevad paremad võimalused, aga hinnates tänast seisu on minu kõhutunne pigem selline. Ma arvan, et me kõik tegutseme selle nimel, et muuta Elva nii kohaliku elaniku, külastaja kui ka investorite jaoks atraktiivsemaks ja ma arvan, et laias laastus oleme ikkagi õigel teel,“ resümeeris rahvasaadik.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button