ARVAMUS

PRIIT SIMSON: ELVA UUDISED – ELVA AJAKIRJANDUSE RESTART

Elvas poes käies on mul säilinud ikka veel refleks: astudes reedeti poeväravatest sisse vaatan ma paremale, sinna, kus veel hiljuti oli Elva leht. Aga nüüd, alates eelmisest suvest seal seda enam pole.

Elva Postipoisist on jäänud auk. Seda auku on püüdnud täita erinevad väljaanded. Selleks on vallaleht. Selleks on Elva Elu. Osaliselt täidavad seda auku ka inimesed, kes jagavad sisukaid mõtteid oma linna kohta Facebookis. Kuid tänase päeva seisuga tundub, et auk on ikka veel alles.

Öeldakse, et loodus tühja kohta ei salli. Kuid ma tean ka, kui habras on väikelinna kogukond ja kui palju ta sõltub üksikutest inimestest. Piisab üksiku isiku lahkumisest või tema algatusvõime otsa lõppemisest  – ja ongi plats tühi ja jäävad alles vaid meenutused.

Elva ajakirjanduse defitsiidil on konkreetsed tagajärjed. Inimesed kurdavad, et nad ei tea küllaldaselt, mis toimub. Isegi volikogu liikmed kurdavad seda. Ometi elame nüüd korraliku suurusega vallas, mitte linnas, seega peaks uudiseid jätkuma ja arutlusteemasid piisama.

Elva Uudised on tulnud, et luua koht, kus me saame kokku. Kohtume, et vahetada mõtteid, vaielda, teatada oma kaupadest ja teenustest. See on paik, kus me saame jagada kõike, mis on kas kasulik, mõjukas või siis lihtsalt lõbus ja meelelahutuslik.

Mis on meie plaan? Luua tänapäevane kiire ajakirjanduskanal, mis kasutab trükisõna, fotosid ja videoid. Ja ma usun, et just video on see žanr, mis eristab meid kõigist senistest Elva hääle kandjatest.

Elva online-ajakirjandust on püütud teha varemgi. Elva24 oli esimene selline katse, Elvaelu.ee oli järgmine. Ometi tundub mulle, et hetkel on paremad võimalused selle õnnestumiseks kui kunagi varem. Ja mul on hea meel, et Elvas on sattunud tegutsema selline noor mees nagu Raido Paurson, kes kohalikule ajakirjandusele korraliku restardi suudab teha.

Elva ei ole lihtsalt üks väikelinn paljude seas. Ja Elva vald pole kohe üldse mitte väike üksus. Elval on võimalus olla väga palju suurem. Ja selleks, et olla oma sisult suur väikelinn, vajame me kogukonnatunnet. Kogukonnatunne aga ei tule tuulest. See tuleb ühistest tegudest, ühistest muredest ja rõõmudest, ühisest infoväljast. Head lugemist ja ootame teilt ettepanekuid teemadeks info@elvauudised.ee!

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button