ARVAMUS

SPORTLAND SAI SUGEDA, AGA BAUHOF MEELITAB “SUPERPAKKUMISTEGA”

Eriolukord on tänaseks püsinud üle kahe nädala. Enamik on uue elukorraldusega harjunud ja peab reeglitest kinni, mõnes poes aga käib jätkuvalt ostumöll.

Meie keskel on jätkuvalt neid, kes kõike ignoreerivad ja peavad piiranguid ahistamiseks. Politseil on õigus selliseid inimesi karistada ja rakendada sunniraha. Elvas on õnneks siiani kõike järgitud ja üleastumisi pole täheldatud. Tartus on politsei juba karistanud kahte inimest, kes eirasid kogunemiskeeldu ning hakkasid korravalvuritele vastu. Karistuseks määrati neile 100 eurone trahv. Kui suulised manitsused ei aita ehk mõjub rahaline karistus.

Avalikud mänguväljakud ja spordiplatsid on suletud, sinna ei ole mõtet trügida. Tervist saab karastada ka metsarajal või kergliiklusteel. Targem on sportimiseks ette panna kaitsemask või katta suu ja nina salliga. Mõistagi peab hoidma kaaslasega vahet.

Politsei palub endiselt eakatel viibida kodus ja kauplustes käike piirata, sellega väldivad ennekõike vanemad inimesed nakatumist. Viirus on nähtamatu vaenlane ja varitseb kõikjal. Kahjuks näeb veel palju eakaid inimesi, kes kogunevad mitmekesi juttu puhuma. Samas ei anta endale aru, et nii võib saada surmava viiruse.

Suured kaubakeskused ja seal paiknevad poed on suletud. Paraku töötavad edasi ehituspoed, lillemüügikohad ja turud. Endiselt on ehituspoodide esised parklad autosid täis ning rahvas käib ostmas. Elvale lähimad suured ehituspoed asuvad Tartus. Bauhof meelitab ostumölluga. Aia- ja ehituskaupa pakutakse superhindadega. Lisaks arvukalt lilli kevadisse aeda. Poodi lubatakse sisse küll 30 inimest ja seda jälgitakse kiivalt, ent kus on garantii, et just sealt ei või saada nakkavat viirust? Sportland näiteks sai ostumöllu korraldamise eest sugeda.

Kaupluse ukse juures tööd teinud turvamehel oli õigus, kui ta sõnas – „ühelt poolt paneme osad poed kinni ja keerame vinti, aga teisalt laseme ehitusmarketitel rahulikult tegutseda. Inimestel on ka epideemia ajal vaja jalanõusid ja riideid. Seda aga praegu ei saa. Need ei küsi, millal katki lähevad.” Eks tal oli omajagu õigus. Sama on siinkirjutajale öelnud mitmed kaaskodanikud.  

Superhind Tartu Lõunakeskuse Bauhofis 30.03.
Superhind Tartu Lõunakeskuse Bauhofis 30.03.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button