UUDISED

PEAMINISTER SOOVITAB OLLA ETTEVAATLIK

Peaminister Ratas rõhutas tänasel kohtumisel Elva valla juhtidega, et eriolukorra lõppemisel ja meetmete lõdvenemisel tuleb  olla jätkuvalt tähelepanelik.

Virtuaalsel kohtumisel  peaminister Jüri Ratasega  arutasid vallavanem Toomas Järveoja ja valla juhtkond kriisist väljumise plaani. Teemaks oli inimeste tervis ja ohutusreeglite jätkuv jälgimine. Vallavanema kinnitusel tuleb väljuda kriisist ja asuda lõpuks elama normaalset elu.

 Jüri Ratas toonitas videosilla vahendusel, rahvas ei tohi kaotada valvsust,  tuleb kinni pidada 2 +2 reeglist nii kaua kui seda ei ole muudetud. Eakad ja riskirühmad peaksid vältima välikontakte ning kui  vaja, kandma väljas liikudes maske.

Kohtumisel oli jutuks Elva valla koolide ja lasteaedade töökorralduses ning hooldekodude olukord.  „Koolid ja lasteaiad on eriolukorras väga hästi hakkama saanud, oleme haridusjuhtidega pidevas ühenduses, et jagada omavahel  kogemusi ja pidada tulevikuplaane,“ märkis  abivallavanem Marika Saar. Tema sõnul tundis peaminister huvi ka Elva valla koolide lõpuaktuste plaanide vastu.

Vallavolikogu esimees Maano Koemets andis ülevaate vallavolikogu tööst kriisi perioodil. „Kolisime kriisi ajal volikogu istungitega täielikult e-keskkonda ning meie töö sujus oodatust  paremini. Nägime, et ka volikogu istungeid on võimalik edukalt korraldada  e-lahendustega.“

Peaminister Jüri Ratas uuris ka  Rally Estonia kohta ning väljendas samas kahetsust, et tänavu jääb Rally Estonia Elva linnakatse ära. Peaministri sõnul on tal sellest väga kahju.

Eriolukord Eestis lõpeb 18. mail. Tänasest avati vaba liikumine Balti riikide vahel. Sa

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button