UUDISED

PÄÄSTEAMET: SOOVITAME JÄÄLE MINEKUST HOIDUDA JA KEELATA LASTEL SEDA TEHA

Päästeamet hoiatab, et sulailmade tõttu on jääle minek muutumas järjest ohtlikumaks, lastel tuleks keelata jääle minek ja selgitada neile ohte.

Lõuna-Eesti päästjate jääseire näitab, et paljude siseveekogude jääolud on muutumas jääle minejatele eluohtlikuks, teatab Päästeamet. Jääle kogunev sulavesi lisab koormust ning kahandab selle kandvust. Paljudel järvedel on vesi jääle kogunemas ning ääred lahti sulanud. Enamusel suurematest vooluveekogudest jääd praktiliselt enam pole.  Päästjad soovitavad tungivalt tavainimestel jääle minekust hoiduda ning keelata lastel seda teha. Lastele tuleb jääga seotud ohte lisaks selgitada.

Kõigil on võimalus 5. märtsil TEAMS`i keskkonnas osaleda päästeameti tasuta veebikoolitusel „Märka jääl valitsevaid ohtusid!“ Täiendav info Facebook`is https://fb.me/e/1SjFsXM7Z. Koolitusele broneerimine ja lisainfo https://www.rescue.ee/et/ennetuskoolitused

Jääolude muutumisest siseveekogudel annab informatiivse ülevaate päästeameti jääkaarthttps://veeohutus.ee/talv/jaaolud-eestis

Kui läbi jää külma vette kukkuv inimene ei suuda kohe tagasi jääle roomata, siis raugeb tema jõud loetud minutitega, saabub alajahtumine, hädaline kaotab teadvuse ja upub. Paljud siseveekogud on asustusest ja päästekomandodest kaugemal, mille tõttu kulub abi kohale jõudmiseni paratamatult kalleid minuteid, mis hädasolijale saatuslikuks võib saada.

Jääle minevad kalamehed või jääl spordiga tegelevad inimesed sportlased (nt. talipurjetamine)  peavad jääolude turvalisuses ise veenduma ning kasutama turvavarustust. Kõige olulisemad on kaela riputatud jäänaasklid, aga võimalusel ka ohutusvesti. Viimane on eriti vajalik jääsportlastele. Turvalisem on jääle mitte minna, kuid kui selleks on tingimata vajadus, siis võiks minna koos kaaslasega, kes õnnetusel abi anda või abi kutsuda saab.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button