UUDISED

OSA OPOSITSIOONIST TAHAKS VALLAVANEMANA NÄHA ABIVALLAVANEMAT MARIKA SAART

Elva on endiselt vallavanemata ning ka täna õhtul toimub taas koalitsiooni koosolek, et arutada küsimust, kellest saab järgmine vallavanem. Vallavolikogu ja Valimisliidu Elvamaa Esimesed liige Vahur Jaakma väidab, et praeguste potentsiaalsete vallavanema kandidaatide seast oleks parim kandidaat sotsiaaldemokraat Marika Saar. Saar ise oleks vallavanema ametiks valmis, kui võimalus tuleks, kuid lisab, et praegune leping seda võimalust ei anna.

Kuulduste kohaselt on vallavanema ametist huvitatud olnud nii Heiki Hansen kui Marika Saar. Vahur Jaakma sõnul ei sobi Heiki Hansen vallavanemaks, kuna Hanseni puhul on tegu empaatiavõimetu inimesega ning kolme aasta jooksul ei ole olnud mingit dialoogi ega  ettepanekute arvestamist.

„Ma ei räägi üldse opositsioonist, vaid see on ka vallaelanike puhul. On see siis suuremate objektide ehitus ja ettepanekud, need tema karmid kärped Puhja koolimaja juures, Mahlamäe teel jäeti kõnnitee ära. See tema tahe ehituslikult täiesti normaalses seisundis oleva Ulila endise koolimaja kolmekorruselise korpuse lammutamine lihtsalt lammutustoetuse pärast,“ loetleb Jaakma põhjuseid.

Jaakma pooldab vallavanema valikutest Marika Saart, kellel oleks tema sõnul šanss saada vajalikud 15 häält.

Hetkel on koalitsioonileping koostatud nii, et vallavanema koht kuulub Reformierakonnale. Selliseid lepinguid võib Jaakma sõnul teha, aga kui täna on koalitsioonisiseselt kaks kandidaati üles kerkinud, üks sotsiaaldemokraat, teine reformierakondlane, siis julgeb Jaakma väita, et koalitsioonileping enam ei pea.

„See on selline hea tahe, mis sisuliselt millekski ei kohusta ja rikkumisel sanktsioone ei järgne. See on omavaheline deklaratiivne kokkulepe avalikkusele,“ arvab Jaakma.

Marika Saare enda sõnul oleks ta kindlasti lõpuks valmis, kui see võimalus tuleks, aga täna ei ole seda võimalust laual, kuna on kehtiv koalitsioonileping ja seal on kirjas, et see koht kuulub Reformierakonnale.

Saar on opositsiooni ettepanekust meelitatud, kuid arvab, et ilmselt seda ei juhtu ja hetkel tundub, et vallavanema ametile tõuseb Hansen: „Meil ikkagi on plaan saada omavahel kokkuleppele, et jätkata sama koalitsiooniga, mis meil täna on. Need spekulatsioonid on pigem opositsioonipoolsed. Nemad näevad ka võimalust pilti saada. Aga see on lahe, et nad mind välja tõid ja pakkusid. See näitab, et äkki ma olen siis kuidagi silma jäänud ja võiksin seda vastutust kanda.“

Täna õhtul on järgmine koalitsiooni koosolek, kus teema uuesti lauda võetakse.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button