SPORT

OMAVALITSUSTE TALIMÄNGUD VÕITIS TARTU VALD, ELVA VIIES

Nädalavahetusel peetud 38. Eesti omavalitsuste talimängud, mis avati Elvas, võitis Tartu vald, Elva lad tuli suuremate, üle 8000 elanikuga omavalitsuste kategoorias viiendaks.

Tartumaa jaoks kujunesid 38. Eesti omavalitsuste talimängud äärmiselt edukaks. Üldvõidu võttis Tartu vald ning väikeste valdade arvestuses saavutas teise koha Luunja vald.

Mängudel osales ligi 1400 sportlast 55 omavalitsusest üle kogu Eesti, kes võistlesid erinevatel spordialadel. Mängud hõlmasid murdmaasuusatamist, mäesuusatamist, kabet, malet, lauatennist, meeste ja naiste korvpalli ning omavalitusjuhtide võistlust.

Ürituse avamisel võtsid sõna Vabariigi President Alar Karis, Eestimaa Spordiliit Jõud president Helir-Valdor Seeder ja Elva vallavanem Priit Värv.

Talimängude programmi kuulus ka omavalitsuste korvpalliturniir. (Foto: Eestimaa Spordiliit Jõud koduleht, www.joud.ee)

🔸Suurte valdade (elanike üle 8000) paremusjärjestus:

I koht- Tartu vald 276p

II koht- Rae vald 268p

III koht- Viljandi vald 238p

Tartumaalt osalesid veel 5. koha saavutanud Elva vald ja 7. kohta saavutanud Kambja vald.

🔸Väikeste valdade (elanike alla 8000) paremusjärjestus:

I koht- Alutaguse vald 235p

II koht- Luunja vald 234p (üldkokkuvõttes 5. koht)

III koht- Kiili vald 220p

Tartumaalt osales veel 19. koha saavutanud Nõo vald, kellele tõi juhtide võistluses alavõidu Jaanus Järveoja.