UUDISED

NÕO TEERISTIS TERVITAB TULIJAID MAAKONNA TURISMIKAART JA KELLAMEHE PARK

Nõo teeristis Tartu Terminali teenindusjaamas oli lastekaitsepäeval sagimist üksjagu. Lehvisid lipud ja keskaegses kostüümis jalutas ringi Lihavürst ise. Peeti meeles ka kõige nõrgemaid.  

Tartu Terminali juhatuse liige Raido Raudsepp kuulutas hakatuseks kõigile rõõmsa uudise – firmal on TÜ Kliinikumi Lastefondile üle anda annetustšekk. Keset koroonakriisi tuldi mõttele, toetada lapsi ja tervishoidu. Kuuga koguti annetusena 3657 eurot. Lastekaitsepäeval antigi raha lastefondile üle.   

Tartu Terminal kogus koroonakriisi ajal TÜ Kliinikumi lastefondile märkimisväärse summa. Foto: Vambola Paavo

Seejärel oli aeg siirduda Kellamehe parki, kus vaatasid vastu putukad, kivid ja kännud. Tegemist on lastele mõeldud puhkealaga, kus väikestel mõnus ronida ja uudistada kändudele maalitud putukaid. Emad-isad võivad samas jalga puhata ja värskes õhus kohvi rüübata. Kännud ja arvukad kivid loovad omamoodi ansambli.   

Putukamaailm pakub lastele avastamisrõõmu.

Kivid pärinevad kunagise Nõo mõisa maade põldudelt. Nõo kirikaias kasvanud enam kui 150 aasta vanune vaher oli oma aja ära elanud ning võeti hiljuti maha. Puu saeti tükkideks ja kännud leidsid omale koha pargialal.  

Nõo kirikuõpetaja Mart Jaanson õnnistas kokkutulnute ees pargi sisse ja ristis selle Kellamehe pargiks. Siinsetel maadel elas elas 19. sajandil  kunagine Nõo kiriku kellamees Peeter Kellamow ( ametis 1831-1869). Tartumaa Spordiliidu hing ja omavalitsustegelane Aivar Soop tuli mõttele, kui siin elas kellamees, siis miks mitte anda kohale auväärse kellamehe nimi.  

Kohaliku kunstikooli lapsed lõid ise aktiivselt kaasa pargi kujundamisel. Nende poolt said maalitud sipelgad, tirtsud, liblikad ja muud putukad. Kuna oli lastekaitsepäev ja asjaosalised ise kohal, oli Lihavürstil neilegi väike kingitus. Maiustamiseks kaks suurt kotti kõigi poolt armastatud lehmakomme.

Kuna 1. juuni on ka piimapäev, olid platsis kohalikud piimanaised, kes pakkusid kõigile soovijatele kohalikku värsket piima.

Klaas piima päevas pidavat andma terved hambad ja luud.

Tartumaa Omavalitsuste Liidu eestvedamisel ilmestab teenindusjaama ümbrust uus maakonna turismikaart. Nõo vallavanema Rain Sangernebo sõnul muutus haldusreformi käigus maakonna piir.

Tartumaa külge tulid Aakre, Palupera ning Hellenurme, mis varem kuulusid Valga maakonna kooseisu. Põhja poolt lisandusid  Tabivere ja Pala kant. Juurde tekkisid mitmed täiesti uued vaatamisväärsused ja need said kõik kaardile lisatud. Lisaks turismikaardile koondas Nõo vald suure maantee ääres asuvale  reklaamtulbale fotod kohalikest huviväärsustest.

Enne jaanipäeva on Nõo Lihatööstusel plaan avada tankla territooriumil „lihakaubamaja“. Ettevõtte turundus-ja müügijuhi Simmo Kruustüki kinnitusel ollakse töödega graafikus. Nädala pärast on vundament valmis ja siis tuleb tõsta hoone karkass alusele ning paigaldada letid. „Uksed tehakse möödasõitjatele kindlasti enne pühi lahti. Pakkuma hakatakse igal juhul väärt kraami. Lisaks grilltoodetele on plaan hakata müüma suitsusinki. Küll kõigest rahvale teada anname,“ selgitas lihatööstuse müügijuht.

Kohalviibinud Lihavürst jälgis valvsal pilgul toimuvat.

Elva-Tartu maanteel on sõitjaile lisandunud mõnus jalasirutuskoht. Kahjuks on Eestis taolisi puhkealasid ja söögikohti autoga liikujatele veel vähe. Mujal Euroopas on need  tavalised.

Tartu Terminalil on eelolevatel kuudel plaan luua oma teenindusjaamade juurde veelgi lisandväärtust andvaid puhkelasid.    

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button