RETRO

NEIU VARASTAS MEESTE ALUSPÜKSID JA TEGI NEIST ENDALE RINNAHOIDJA

Valgamaalt Keenist pärit tüdruk, kes Nõo lähistel talus abiks oli, varastas perenaiselt meeste trussikud ja tegi neist enesele salamahti rinnahoidja.

Kuna aga tüdrukul ennegi vargusi hingel, tuli tal taolisel viisil kehakatete meisterdamise eest arestimajja minna. Sellist uskumatut patulugu pajatab meile Elva Elu 1933. aasta märtsis.

Leht kirjutab, et Keenist pärit 21-aastane neiu Õilme Uibo teenis Nõo lähistel Riina Mäe juures. „Et samal ajal kadus Mäel siidirätik, naiste püksid ja meeste aluspüksid, langes kahtlus varguses Uibole,“ kirjutab Elva Elu. „Uibo asjade hulgast leitigi lappe, mida kaebaja ütles pärit olevat kadunud meeste püksidest. Kaebaja tõenduse järele oli neiu teinud püksidest enesele rinna hoidjad. Naiste püksid aga leiti endisele kohale tagasi pandult.“

Lugu jätkub sellega, et pükste varguses neiu end süüdi ei tunnistanud, küll aga oli võtnud salaja siidirätiku, et sellega peole minna. Peale pidu oli ta kavatsenud rätiku tagasi panna, kuid oli selle vahepeal ära kaotanud.

„Rahukohtunik määras neiule, kes ta ennem varguse eest 4-kuuse vangistusega tingimusi karistatud, 1 kuu aresti,“ lõpetab Elva Elu loo.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button