SPORT

MIS ON SAANUD MÕTTEST LUUA MÄEOTSA SUUSAKESKUS?

Nii Elva valla arengukavas aastateks 2019-2025 kui Reformierakonna kolme aasta taguses valimisprogrammis on ühe eesmärgina kirjas Mäeotsa suusakeskuse arendamine, mis peaks looma uued võimalused sportlikele inimestele, kuid siiani ei ole Mäeotsa suusakeskust arendama hakatud. Ideed kunagi eest vedanud reformierakondlane Alar Ilp sõnab, et peamiselt on arendamine jäänud lume ning rahastuse taha.

Mäeotsa suusakeskus oli plaanis teha Kavilda ürgorgu ning Alar Ilpi sõnul on võimalik teha erinevad mäed, eelkõige on plaanis teha mäesuusamägi ning kelgumägi, mis oleks idee autori sõnul päris arvestatavad.  

Siiani ei ole suusakeskuse arendamisega tegeletud, aga Alar Ilp väidab, et kindlasti hakatakse sellega tegelema. Ilpi sõnul oli suusakeskus lumeootel, kuna üle pika aja on esimene talv, kus on lund. Ja ka rahaootel, kuna ei ole saadud fondidest raha. „Mäeotsa külaselts seda arendab ja teeb, viimasel paaril aastal ei ole seda aktiivselt arendatud ja ei ole ka raha otsitud, kuna lund ei ole olnud. Hetkel on lumi maas. Tegelikult võiks olla mägi valmis, see oleks super,“ mõtiskleb Ilp.

Vallavanem Toomas Järveoja sõnul oli maaomanikul soov ja tahe arendada suusakeskust ning  sellest tulenevalt sai ka selline punkt arengukavasse lisatud. Paraku ei ole arendaja praegu asunud Mäeotsa suusakeskust arendama. Mäeotsa suusakeskus asub eramaal.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button