UUDISED

MIKS JUST KOERASKULPTUUR? HEIDAME PILGU TEISE-KOLMANDA KOHA TÖÖDELE

Uudis Elvasse Arbimäele pääste- ja politseihoone ette loodavast skulptuurist „Kustutuskoer“, mis läheb maksma üle 64 000 euro, pälvis palju tähelepanu ja tekitas ka küsimusi, millised olid teised, konkureerivad tööd. Kunkurentsi oli. Heidame sellele valgust Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) teate põhjal, millest saame teada, et žürii tegi valiku 17 töö seast.

„Teise koha pälvis Kerly Kaljuste ja Anu Rajamäe heade proportsioonidega kõikidest külgedest vaadeldava maamärgi kavand „Suunamudija. Värvitud roostevaba terasest kolme meetri kõrgune skulptuur on inspireeritud õige tee näitamisest, suunamisest,“ teatas RKAS.  

Kolmanda koha saavutas Urmas Viigi kaitse ja militaarse glamuuri piiril  balansseeriv terasest ja klaasist skulptuuri kavand „Granaatõun.

Foto: RKAS

“Nii vormis kui nimes mitmeid vastuolusid peitva vilja rohmakavõitu väliskuju varjab ebamaiselt pärlendavat seemnekobarat,” teatab RKAS. “Pimeduse saabudes süttib objekti sees valgus, mis paneb klaaskerad jõulisemalt kumama. Teose esteetika proovib ametkondade argipäeva ning hoone rangevõitu arhitektuuri lisada kübekese popilikku sära.” Võidutööks osutunud “Kustutuskoer” on selline:

Foto: RKAS
Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button