ARVAMUS

MARKKO ABEL VEREVI PLANEERINGUST: KAVANDATUD KOGUS BETOONI ELVA KÕIGE KAUNIMA LOODUSVÄÄRTUSE VEEREL ON KOHATU

Praegu Verevi randa planeeritav ujulaga rannahoone neelaks ebaproportsionaalselt suure osa Elva kõige kallimast loodusväärtusest, hoiatab ettevõtja Markko Abel.

Elva on minu jaoks olnud alati isikliku ja erilise tähendusega paik. Paar aastat tagasi rajasin Elvasse keeglisaali. Kas tegemist oli tulusa investeeringuga? Emotsionaalses mõttes jah, majanduslikus mõttes ei.

Kuuldes, et Verevisse on tulekul SPA, olin esialgu positiivselt elevil. Tähendaks see ju rohkem külastajaid ka meie keeglisaalile ja restoranile. Peale planeeringuga tutvumist, ütlen ausalt, olen pettunud. Kavandatud kogus betooni Elva kõige kaunima loodusväärtuse veerel on mõistetamatu, kohatu. Lahendus neelab ebaproportsionaalselt suure osa rannaalast ja domineerib oma massiivsusega. Tulemuseks on igav keskpärasus, mida leidub kõikjal Euroopas.

Eskiisi kohaselt jääks kitsamas kohas hoone nurga ja veepiiri vahele 17 meetrit.

Täiemõõtmelise ujula lubadus valijale näib ju kena, kuid mis on sellel pistmist meie kõige tähenduslikuma järvega? Miks peab miljon liitrit kloorivett ilmtingimata loksuma vastu Verevi järve? Minu vaatenurgast on SPA Elvasse jätkuvalt oodatud eeldusel, et seda ei rajata Elva põhiväärtuste arvelt.

Markko Abel on ettevõtja.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button