SPORT

MADIS ŠUMANOV LAHKUB SPORDIJUHI KOHALT

Elva spordijuht Madis Šumanov lahkub Elva spordijuhi kohalt, siirdudes edasi Tallinnasse Eesti Arvutispordi Liidu spordidirektoriks. Šumanovi viimane tööpäev spordijuhina on täna. Sihtasutus Elva Kultuur ja Sport otsib nüüd palavikuliselt uut spordijuhti.

Tugeva korvpallitaustaga Madis Šumanov – tegemist on endise Rakvere “Tarvase” mänedžeriga – alustas spordijuhi tööd 2019. aasta augustis, tema tööperioodi jäid nii uue spordihoone avamine, liikumiskampaania Elva Miljon, Elva Euroopa Spordilinnaks kandideerimine ja selle tiitli sisustamine, liikumiskampaania Elva Miljon kui ka Eesti Liikumis- ja Spordifestival. Lisaks on Šumanov kaasa löönud Lendteatri tegemistes.

Šumanov tunnistab, et spordijuhi töösse mahtus nii palju, et sai end selle käigus ka üsna tühjaks pigistatud. “Esimene asi, mis Elvast meelde jääb on spordihoone avamine. Hea meel on, et ta sai hea,” selgitas Šumanov, mööndes, et projektidega tegeledes tajus ta kogu aeg, kui kaua Elva rahvas seda oodanud oli. Hea meel oli tal ka Elva mõttemängude klubi tegevusest, mis koondab parajat portsukest noori ning ka see, et Elvas on taas noorte jalgrattasport tõusuteel – koolimajade parklad on ju noorte ratttaid täis, seega potentsiaali peaks olema. Olulisteks olid tegevused Elva spordialase maine tugevdamisel – viia kohale teadmine, et Elvas on ajalugu ja tingimused spordi jaoks: neid eesmärke teenisid Eesti sportlikuima omavalitsuse ja Euroopa Spordilinna tiitlid.

“Ja viimaseks on Eesti Liikumis- ja Spordifestival, mille me oleme nüüd fikseerinud ka Tartu 2024 Kultuuripealinna programmi ühes eelarvega. Eesmärk on kujundada see traditsiooniks ja selle traditsiooni alged oleme me nüüd loonud.” Madis Šumanov loodab jääda liikumis- ja spordifestivaliga seotuks ka edaspidi.

Arvutispordiga on Šumanov nooruses omajagu kokku puutunud, käinud võistlustel, kuid kuna omal ajal maksti korvpallis noortele stipendiumi, kuid arvutispordi eest anti vaid pakk krõpse ja muid väiksemaid auhindu, kaldus vaekauss selgelt korvpalli kasuks. Šumanov segitas, et ta tegeles laiemalt inimeste liikumisharrastusega, kuid sai aru, et valdava osa inimesteni traditsioonilise spordiga lihtsalt ei jõua, peab otsima muid võimalusi. Lisaks nägi ta, kuidas Soomes, Rootsis, Taanis tegeletakse ka arvustisportlaste tervisega. “Me suuname inimese nutiseadmesse kogu info saamiseks, kuid me ei tegele tagajärjedega ja tasakaalu otsimisega,” selgitas Šumanov. Samas on oluline, et ka e-sportlased tegeleks oma tervise, une ja toitumise küsimustega, et püsida saavutusvõimelistena. “Selles osas meil on siin Eestis suuresti Wild West”(Metsik Lääs – toim), rääkis lahkuv spordijuht.

Sihtasutuse Elva Kultuur ja Sport juht Ivi Tigane sõnas, et sihtasutus tegeleb praegu uue spordijuhi otsimisega, kohe lähevad välja kuulutused ja konkursi tähtaeg on 1. septembril.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button