UUDISED

LILLED LISAVAD TÄNAVAPILTI SILMAILU

Kevad ja suvi on  lillede õitsemise aeg. Peterhofi või Schönbrunni lossi pargiga me kunagi vaevalt konkureerida suudame. Mõnikord rõõmustab silma piskugi. Elvas on kohti, millised hakkavad silma erksa lilleiluga.

Vallamajandusosakonna juhataja Hegri Naruski sõnul  tehti Arbi ringi haljastamisega algust eelmisel sügisel. Hollandist telliti linna haljasaladele mitme tuhande euro eest kvaliteetseid lillesibulaid.

“Arbimäe ringil on umbes 2000 ja Kase pargis 5000 sibullille. Lisaks ilmestavad tänavapilti krookused. Arbimäe ringi erksad tulbid hakkavad igale tulijale silma. Kiidusõnu jagub ohtralt,“ rääkis Hegri Narusk.

Elva pilti ilmestavad teisedki lilled. Raudteejaama juures kolletavad juba mitu nädalat nartsissid.

“Kevadel istutati erinevatesse kohtadesse juurde veel 2585 võõrasema, mida näeb nii Kesk tänava kui  keskväljaku betoonkastides, Verevi järve parklas, Turuplatsil ja Elva metsakalmistul. Teine istutamine toimub suvel ning see loob täiendavat silmailu Kesk tänavale kui ka selle ümbrusse,” kergitas Narusk katet eesootavatelt  kuudelt.

Kesk tänavale ja Tartu maanteele lisanduvad peagi amplid. Neid on plaan üles riputada veel Rõngu, Rannu ja Puhja alevikku.

Taimi hooldab ja istutab peamiselt OÜ Kanepi Aiand, püsikupeenraid hooldab ka Elva Varahaldus. Lillede soetusele ja hooldusele kulutab vald aastas ca 30 000 eurot.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button