UUDISED

LAUPÄEVAL TOIMUB ELVA ELAMUSFESTIVAL

Elva Elamusfestival #tartumaine toimub sel laupäeval, 22. augustil Elva linnas Verevi järve ääres, pakkudes külastajaile metsloomahautistest kuni kasepungasiirupini. Festivalil pakuvad elamusi Tartumaa valdade loomeettevõtjad, peale selle on lastele ja noortele eraldi noorteala- ja lava. Sel aastal on Elamusfestival haaranud endaga kaasa kogu Tartumaa, mis tähendab, et kaasatud on Elva, Nõo, Kastre, Kambja, Peipsiääre, Luunja ja Tartu vallad.

Elva Elamusfestival algab kell 13 Verevi järve ääres ning kestab kella 18ni. Laste- ja noorteala tegevused algavad kell 11. Kella 18st algab kontsert, millele paneb meeleoluka punkti Svjata Vatra.

Elamusfestivali üks iseäralikumaid maitseelamusi saab kindlasti olema L-Kõrtsi talu käsitööna valminud looduslike siirupite assortii. „Kui te ei ole kunagi maitsnud näiteks kuusevõrse-, kadaka-, männikäbi-, või kasepungasiirupit, siis tasub kindlasti festivalile tulla ja need maitsed järele proovida,“ kirjeldas Elva vallavalitsuse kultuurispetsialist Margit Kink.

Peale selle on festivalil kohal ka BirchLagoon OÜ, kelle tehtav Kaseglögi sai sel aastal Eestimaa Talupidajate Keskliidult tiitli „Parim alkoholivaba jook 2020“. „Peale põnevate kasemahlade on neil plaanis välja tulla ka uue tootega – kasemahlast toodetud veiniga. Festivalil saab nende plaanide kohta kindlasti juba rohkem teada,“ lisas Kink.

Põnevamatest maitseelamustest tasub festivalil üles otsida Maarja Jahikoja jahimehed, sest nemad valmistavad lõkkel metsloomahautist. Samuti saab maitsta erinevaid käsitöötooteid ning kõikvõimalikke küpsetisi ja toite. „Kes aga tahab natuke ekstreemsemaid elamusi ja end proovile panna, saab katsetada põgenemistelgist väljapääsemist,“ ütles Kink.

Laste- ja noortealal saab osaleda erinevates töötubades ning uudistada huvialamessil, missuguseid vaba aja veetmise võimalusi pakuvad Tartumaa noorte- ja huvikeskused. Lapsed ja noored saavad näiteks tutvuda ka Põhjala talu lokkis karvaga kitse Jossi ning toreda süsimusta lambaga.

Peale selle on festivalil võimalik teha tutvust kelgukoeraga, osaleda vanausuliste suhkrukeetmise töötoas, õppida lõhnu looma, lasta end pingetest vabastada ja nautida lõõgastavat massaaži või nuusutada erinevaid lõhnu. „Samuti saab proovida kätt villa kraasimises ja lõnga ketramisest, mõistatada kodaverekeelsete sõnade tähendust ja proovida potikedral treimist,“ rääkis Kink.

Elamusfestivalile on oodatud kõik huvilised, mess ja õhtune kontsert on külastajatele tasuta. Festivalikülastajal tasub aga meeles pidada, et haigussümptomitega ei tohi festivalile tulla, festivalialal on olemas desinfitseerimisvahendid (sh iga ettevõtte juures) ning riskirühmadel soovitame kanda maski.

Tartumaa valdade pakutavaga saab end täpsemalt kurssi viia festivali kodulehel: https://elamusfestival.elva.ee/

Vald tuletab ühtlasi meelde, et sel päeval on Elvas festivali tõttu suletud Tartu maantee alates Supelranna tänavast kuni Tartu mnt 13/1 ning Järve tänava lõik Tartu maanteest H. Raudsepa ristini.

Näita rohkem

Seotud artiklid

2 kommentaari

  1. Kindlasti on oluline, et jääks ujulas puhkajatel ruumi rannaliival lesida. Ilusa ilmaga tekib niigi ruumipuudus, pealegi jäävad koroonanõuded selgelt täitmata. Teiseks. Hüppetorn on vajalik element. Kolmandaks. Tuleb tunduvalt suurendada ujumisterritooriumi, Praegune ujumisväli on naeruväärselt väike ja madal. Piir võiks ulatuda teisele kaldale välja ja kasutada võiks puhkeparvi puhkamiseks või päevitamiseks. Miks me raiskame raha vetelpäästele nii väikese territooriumi valvamiseks. Päästepaat võiks liuelda kogu päeva ujumisväljal.

KOMMENTAARIUM

Back to top button