UUDISED

KÜLASELTSIDE ESINDAJAD ON LUMELÜKKAMISEGA ÜLDISELT RAHUL

Uurides erinevatelt Elva valla külaseltsidelt, kuidas nad hindavad lumelükkamist valla teedel, selgub, et seltside esindajad on valdavalt rahul ja saavad lumesadude kiuste liikuma küll. Hellenurme külaseltsi juhatuse liikme Mae Juske sõnul on lumi hästi lükatud ning alguses kui esimene suur lumi tuli, ei osatud oodata, et nii usinalt hakatakse teid puhastama.

Ka Konguta külaseltsi esindaja Jaan Aia väidab, et on praegu küll rahul ning tee on puhas. „Võib-olla minu teeots mitte. See on nimekirjast välja jäänud ja ma ei ole ise teada ka andnud. Kunagi sai taristuspetsialistiga räägitud ja küsitud ning ta ütles, et peab lihtsalt teada andma, kuna koht on kaardi pealt välja jäänud. Kuna mitu talve oli ilma lumeta, siis ei ole ma teada andnud. Aga ülejäänud küla on üsna puhas ja nurinat kuulnud ei ole, ka minul probleeme pole,“ lisab ta.

Aakre külaseltsi juhatuse liige Silver Laks lükkab ka ise Rõngu kandis lund ning väidab, et sahad töötavad usinasti: „Mina julgen öelda, et lükatakse rohkem, kui peaks. Külavaheteedel on ainult 10 sentimeetrit lund. Kas on mõtet selliseid hõreda liiklusega teekesi kohe lükkama tormata. Asula vahel on muidugi teine lugu, seal on rahvast rohkem, inimesed jalutavad ja eks seal peaks ikka puhtad olema.“

Ise lükkab mees Rõngu asula teid ning ei ole oma tööle negatiivset tagasisidet saanud. „Olen pannud ka Facebooki postituse, et kui kellelgi on midagi öelda, siis palun kindlasti helistage, võib-olla on mõni tee ära tuisanud ja igal pool silmi meil ei ole,“ lisab Laks.

Silver Laksi sõnul on kära lumelükkamise ümber natuke suur. Nagu vabariigis ollakse kahte leeri, ühed opositsiooni pooldajad ja teised koalitsiooni pooldajad, nii on mehe sõnul lumetõrjega sama lugu. „Kui lähed praegu lund lükkama, siis keegi helistab valla taristuspetsialistile ja sõimab ta läbi, et kas olete hulluks läinud, miks tullakse hommikul kell kuus sahaga kolistama ümber maja, lund pole ollagi. Poole tunni pärast helistab teine inimene, et lumi on nii sügav, et mina ei julgenud autoga välja minna. Probleem peaks olema siis, kui keegi on lumevangis,“ arvab Laks.

Veel lisab külaseltsi esindaja, et endise Puka valla ajal ei lükatud neil kunagi teid nii hästi lahti ning nüüd on ka muru niidetud suvel. „Elva vald on meie jaoks olnud väga suur päästerõngas. Kolme aastaga on arengud olnud meeletud,“ arvab Silver Laks.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button