UUDISED

KOOKI TAHAD? ELVA KESK TÄNAVALT SAAD!

Alates juuni teisest poolest on Elva Kesk tänaval tegutsenud ühes ärimoodulmajakeses kohvik nimega Kooki Tahad? Kohvikust leiab küpsetisi igale maitsele – juustukoogid, tiramisud, pulgakoogid, vahvlid ja palju muud. Mida kohvikus pakutakse, kes on perenaine ja kuidas ta selle ideeni jõudis?

Kunagise jäätiseputka Pingviin kohal tegutseva kohviku rõõmsameelne perenaine Triin Lanno on kookidega tegelenud juba mitu-mitu aastat ning armastus küpsetiste vastu tuli juba ammu: „Kunagi käisin õppimas pagar-kondiitriks, aga ma ei lõpetanud seda eriala. See tundus minu jaoks igav, need asjad juba ammendusid, et tee nüüd moskva saia ja teist saia. See ei olnud päris minu jaoks,“ pajatab perenaine. Nüüdseks ongi naine jõudnud oma kohvikuni, kus saab teha selliseid kooke, nagu tema ja ta kliendid soovivad.

Kookide valik muutub pidevalt, et nii klientidel kui ka koogimeistril endal oleks huvitavam. Iga päev võib leida Facebookist info, mida täna parasjagu kohvikust saada võib. Kooke valmistab perenaine iga päev kodus vähemalt kolm tundi ning transpordib need siis kohvikusse. Kõige populaarsemateks toodeteks peab Triin vahvleid ja pulgakooke. Vahvleid valmistab neiu muide oma vanavanaema retsepti järgi ning selle õige nõukaaegse vahvlimasinaga. Tõeline nostalgialaks.

Lisaks kookidele ja vahvlitele saab kohvikust ka küpsiseid, jäätist ja soolaseks ampsuks quishe´i. Soojal suvepäeval saab nautida ka mojitosid ning jäätisekokteili. Kookide hinnad jäävad keskmiselt 3 euro kanti, küpsiseid ja vahvleid saab veel mitu eurot soodsamalt.

Triin Lanno teeb vahvleid nõukogude-aegse vanaemalt saadud vahvlimasinaga.

Kuigi kohvik on tegelenud vähem kui 2 kuud, on see hubane kohvimaja leidnud omale palju püsikliente. Külastajaid on lausa nii palju, et tihti tungivad kliendid juba pool tundi enne avamist kohvikusse, et kõige värskemad koogitükid endale saada. Sellele sai Elva uudised ka koha peal kinnitust – kohvikut kinniolekuajal külastades istus koogilaua taga mitu klienti. „On ka juhtusid, kui küpsetised saavad juba pärastlõunal otsa,“ väidab naine.

Teistest konkurentidest koduküpsetajatest ja kohvikutest naine end ohustatuna ei tunne: „Arvan, et kodutegijad ei jõua ka kõigi juurde. Mina pakun kooke tavalistele jalutajatele, kes lihtsalt soovivad õhtuks kooki koju kaasa võtta. On ka ettetellimisvõimalus, aga pigem pakun seda emotsiooni, et tuled ja ostad koha pealt. Kõik teevad oma asja ja ongi kõik. Eks seda on näha, kes läbi lööb,“ kõneleb Triin Lanno.

Argipäeviti avaneb kohvik aadressil Kesk 32 kell 16. Seda põhjusel, et inimesed, kes töölt tulevad, saaksid kohvikust läbi hüpata ja õhtuks mõnusa koogitüki koju kaasa võtta. Nädalavahetuseti avaneb kohvik kell 12.

Püsikliendid tulevikus kartma ei pea – kohvik jääb avatuks ka talvel. Sellel külmal perioodil hakkab kohvik hetke plaanide järgi avatud olema reedest laupäevani ning saab olema ka kohvikus sees istumise ja söömise võimalus. Perenaine loodab, et kohvikust saab talvel tõeline talvevõlumaa, kuhu külma eest peitu minna.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button