UUDISED

KAUBANDUS TEENIB KOROONAVIIRUSEGA

Maailmalõpp pole käes aga rahvast on koroonaviiruse hirmus haaranud ostupaanika. Kõike ei jõua elu lõpuni ette varuda. Pole erand Elvagi.

Neljapäeva õhtul valitses Maxima kaupluses ja COOP Elva Kaubakeskuses tavaline tööpäevale omane ostlemine. Võeti igapäevast kraami nagu leiba ja saia, lihatooteid ning piima. Samas andsid poes ringkäiku tehes ostupaanikast märku mõneski kohas haigutavad augud. Hõredalt oli kaupa tangainete ja jahutoodete, samuti tualettpaberi riiulitel. Kui Tartus haaras rahvas ka konserve ja küpsiseid siis Elvas seda kraami ei krabatud. Üllatavalt hõre oli valik koera-ja kassitoidu vallas. Lemmikloomadele oli ette ostetud konserve ja krõbuskeid. Kuudeks neid mõistagi ei varu. Minev kaup on praegu kaerahelbed ja erinevad  kornfleiksid.  Üllatav oli lihaletis valitsev tühjus. Ära on ostetud pakendatud kana ja lihatooted ning poolfabrikaadid.

Erakogu

Image 1 of 15

Rahvas ise heitis toimuva kohta nalja. Mõnigi ütles, et elasime üle 30 aastat tagasi talongimajanduse ning hiigelsabad ja jäime ellu. Praegune olukord tuleb lihtsalt ületada ja mitte lasta end haarata õhutatavast paanikast.

COOP Elva kaubakeskuses oli rahvast kassajärjekorras suht vähe aga kärudes olevad kaubakogused suured. Siingi andsid tooni kõiksugu tangained, makaronid,helbed ja konservid. Pikaajalise säilivusega kaup. Üllatavad oli COOP-i poes konservide riiulitel valitsevad augud. Rahvas ostab purgisuppe. Peaaegu ära olid ostetud jahu ja makaronid. Elva Uudiseid üllatas lihalett. See meenutas 1990-91. aastat.

Olukord on küll keeruline aga säilitagem rahu. Elu lõpuni kõike ette ei varu.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button