UUDISED

KAS KA TARTUMAAL VÕIKS OLLA POLITSEIL TÕUKERATTAD?

Mitmel pool Euroopas võis juba aastate eest näha politseinikke Segwaydel – nii on nad juba hulk aastaid näiteks Lissaboni südalinnas ringi vuramas. Mundris mehed ja naised käivad sõiduvahendiga osavalt ümber. Nüüd on Segway kõrvale tekkinud konkurent – elektrilised tõukerattad. Vikerraadios kõlas mõne päeva eest uudis, et suvepealinnas Pärnus võttis Lääne prefektuur pilootprojektina patrullimiseks kasutusele elektrilised tõukerattad.

Kas midagi sarnast on oodata ka Tartumaal? Lõuna prefektuuri Tartu jaoskonna välijuht Argo Arukase  kinnitab praegu, et tõukerattaid politsei töövahendite hulgas veel ei ole. Tuleviku osas on aga mees optimistlik.

“Kindlasti on need efektiivsed töövahendid, nendega on mugav raskesti ligipääsetavatesse paikadesse manööverdada ning ei ole üldse välistatud, et ühel päeval on Tartumaa politseinikke ka sellistel sõiduvahenditel linnaparkides, rohealadel ja mujal ringi patrullimas,” leiab välijuht.

Foto: PPA. Argo Arukase on politsei innovaatiliste abivahendite osas optimistlik.

Tartu kesklinnas, kuhu suvisel ajal enam inimesi koondub, alustasid abipolitseinikud Arukase kinnitusel näiteks jalgrattapatrullidega ja seda juba tänavu aprillikuu lõpust.  Peamiselt liiguvad jalgrattapatrullid praegu Tartu kesklinnas, Emajõe ääres, linnaparkides ja neis piirkondades, kuhu autoga oleks keeruline ligi pääseda.  “Nii nagu on jalgratas politseinikele linnapildis selliste ülesannete täitmisel kiire ja mugav abimees, oleks seda ilmselt ka tõukerattad,” ütles Arukase.

Foto: PPA. Kõige kiirem abiline on politseile siiani alarmsõiduk.

Elva turvalisuse kohta jagus välijuhil kiidusõnu. “Elva linnas tagavad avalikku korda praegusel ajal nii tava- kui ka jalgsipatrullid ning nende sõnutsi on Elvas avaliku korra vaates olukord hea.  Inimesed käituvad ranna- ja rohealadel, parkides ja mujal looduses mõistlikult ning politseinike sekkumist seal sel hooajal veel tarvis pole olnud.”

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button