SPORT

KAS ELVA VALD VAJAB LUMEKAHUREID?

Detsembri lõpus tõstatas harrastussportlane Raimond Pihlap üles küsimuse, miks ei ole Elvas kunstlumesüsteeme (“Eesti on lumekahureid täis. Miks mitte Elva?” 28.12).  Ühtlasi osutas Pihlap, et sellised süsteemid on nüüdseks juba väga paljudes Eesti väikestes omavalitsustes, samas kui Elva talisporditingimused on jäänud Eesti keskmistest tingimustest maha. Küsisime Eesti Laskesuusatamise föderatsiooni juhatuse esimehe Assar Jõepera, Elva Suusaklubi treeneri Rein Pedaja ja vallavanem Toomas Järveoja arvamust.

Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni juhatuse esimehe Assar Jõepera arvates võiks üleüldises plaanis kunstlumesüsteemid kindlasti olemas olla, kuna see annab kohalikele inimestele, suusaklubile ja laskesuusatajatele võimaluse hoopis pikemalt ja varem suusatamisega tegeleda ning tänases kliimas on see väga oluline teema. „Kõikides maakonnakeskustes ja ka väikelinnades, alevikes on juba kunstlumevõimalused olemas,“ lisab Assar Jõepera.

Elva Suusaklubi treener Rein Pedaja arvab, et kunstlumesüsteem peaks kindlasti olema. Veel tähtsamaks peab ta aga, et peaks olema võimalus õhtul välja minna ja mitte ainult suusatama ning kogu rada peaks olema valgustatud, mida Elvas ei ole, aga mujal väikelinnades on. Kui ei saa pimeduse tõttu kõndidagi, mis siis veel suusatamisest, osutab staažikas treener, kes on üles kasvatanud arvestatava osa Eesti kunagistest ja praegustest laskesuusakoondislastest.

Elva vallavanem Toomas Järveoja väidab, et Tartumaa Tervisespordikeskusel on plaanis valgustada ja katta kunstlumega viimased neli kilomeetrit Tartu Maratoni rajal ning siiani on Elva vald teinud suusaradade osas koostööd Tartu Maratoniga.

„Kindlasti peaks tulevikus kaaluma ka mobiilse lumekahuri soetamise võimekust, et valla eri piirkondade inimesed saaksid nautida suusatamise ja kelgutamise mõnusid,“ arvab Järveoja, kuid ei lisa, millal see võiks juhtuda.

Tartumaa Tervisespordikeskuses kunstlumesüsteemi ja radade valgustamise projekti avalik arutelu toimus juba 2014. aastal. Lähedal paiknevas Tõrvas tegutseb lumekahur alates 2019. aasta algusest.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button