UUDISED

KAJAR PRUUL VEREVIST: MIS OLEKS JUHTUNUD TALLINNAS, KUI KEEGI OLEKS ÖELNUD, ET EHITAME LINNA JA MERE VAHELE MÜÜRI?

Elva kirjandusteadlane Kajar Pruul tunneb Verevi rannahoone-ujula ehituse osas muret, kuna arvab, et selliste maamärkide osatähtsust ei tohiks alahinnata ja ilma Verevita võiksid inimesed sõita ükskõik kuhu – näiteks Keilasse.

„Olen veebist vaadanud mõningaid visandeid, mis pärast osutuvad üldse mitte sarnasteks. Üks lõbus moment oli see, mis lihtsalt praegu detailina meenub, et oli näidatud, kui uhke haljastus on kavas, roheline lai triip läks tee ja hoone vahele. Aga juhtumisi oli seda haljastust näidatud ka parkimisplatsina,“ kommenteerib Kajar Pruul esmaseid tutvumisi Verevile kavandatava rannahoone plaaniga.

Kirjandusteadlane toob Verevi puhul paralleeli merega, mis on Tallinnas hinnatud: „Ma ei tunne ennast pädevana, aga mõeldes nendele mõõtmetele: mis oleks juhtunud Tallinnas, kui linnavalitsuses oleks öeldud, et mul on äge mõte, ehitame õige kesklinna ja mere vahele müüri, siin on mul paar meest, nad on nõus kohe raha andma ja mis te muretsete, merd saab mujalt ka vaadata.“

Pruuli sõnul teeb rannahoone-ujula ehitus muret, kuna selliste maamärkide osatähtsust ei tohiks alahinnata. Teeäärne vaade puudutab kõige otsesemalt linnakuvandit. Kui inimene sõidab Elvasse sisse Tartu maanteed pidi ja nad on harjunud seda järvevaadet nägema, aga nüüd äkitselt ei näe, siis võiks tema sõnul samahästi sõita näiteks Keilasse.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button