UUDISED

JUUNIS ANDSID TARTUMAALASED VIIS POSITIIVSET KOROONAVIIRUSE TESTI

Juunikuus lisandus Tartumaale viis positiivset SARS-CoV-2 viiruse testi tulemust, neist viimasest teatas Terviseamet nädalapäevad tagasi, 26. juunil. Seega püsib viiruse levik maikuuga võrreldes sarnasel mõõdukal tasemel, sest mais tuvastati Tartumaal kuus koroonapositiivset.

Ühest positiivsest testitulemusest Tartumaal teatati veel 25. juunil, 17. juunil, 9. juunil ja 4. juunil. Kolm kuud tagasi, märtsi lõpupäevil haigestus Tartu maakonnas iga päev üks-kaks inimest, seega on epideemia hoog märgatavalt pidurdunud.

Juunikuu seisuga on Eestis registreeritud 1989 laboratoorselt kinnitatud haigusjuhtu, kogu koroonakriisi jooksul Eestis testitud 106 786 inimest ning Tartumaal on nendest tehtud 10 706 testi.

Teostatud testide osas on Tartumaa Eestis teisel kohal, aga elanikkonna protsenti vaadates 14. kohal. Positiivse tulemuse on kogu viiruseperioodi jooksul andnud 1989 inimest ehk 1,9% elanikkonnast, kellest 105 inimest on pärit Tartumaalt, mis moodustab 1,0%.

Üle Eesti on viirusesse surnud 69 inimest. Hetkel on haiglas neli inimest, kellest üks on juhitaval hingamisel. Alates 1. juulist avaldab Terviseamet uued andmed üks kord nädalas kolmapäeval koos epidemioloogiliseolukorra hinnanguga või siis kui haigete hulk on üle 5.

Kuigi Terviseamet on öelnud, et viimaste andmete põhjal võib väita, et haigestumine on aeglustunud, tuletab amet meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button