UUDISED

JÕULUKUU TOOB ELVASSE KOGU KUU JOOKSUL ERINEVAID KOGUPEREÜRITUSI

Homsest algab advendiaeg ning Elvas toimub kogu jõulukuu jooksul palju erinevaid sündmusi, mis on sobilikud nii suurtele kui väikestele. Igal advendipühapäeval ootab Elva Keskväljakul külalisi erinevad etteasted ning kolmapäeviti toimuvad Päkapiku Kolmapäevad. Lisaks veel erinevad kontserdid ja jõululaat.

Igal advendipühapäeval algusega kell 15 ootavad lapsi Elva Keskväljakul Päka ja Pikk. Koos õpitakse salasõnu, otsitakse kuusepuud, uuritakse kuidas olla hea ja kas ikka Jõuluvana sel aastal tuleb. Lisaks lühikesele etendusele süüdatakse igal pühapäeval lõke, mille paistel end soojendada või küpsetada vahukomme. 1. advendil esinevad ka Elva Gümnaasiumi mudilaskoor, poistekoor ning Muusikakooli poisteansambel. Avatud on ka KultuuriKohvik.

„Teine lustlik sari on Päkapiku Kolmapäevad. Kolmel kolmapäeval kell 11 ootame kõiki lustima ümber kuuse. Päkapikkude tantsule-laulule lükkavad hoogu lasteaed Murumuna ja lasteaed Õnneseen. Kõik väikesed päkapikud on oodatud kaasa tantsima!“ Kutsub kultuuritöö spetsialist Lea Kurvits kõiki huvilisi tantsima ja laulma.

4. advendil ehk 20. detsembril kutsutakse kõiki Jõululaadale kauplema ja ostlema. „Paras aeg osta jõulupuu ja viimane võimalus leida midagi Jõuluvana kingikotti ning head-paremat jõululauale,“ lisab Kurvits.

Lisaks advendipühapäevadele ja Päkapiku Kolmapäevadele toimub linnas ka muid huvitavaid üritusi. 1. detsembrist kuni 31. jaanuarini on Elva Kultuurikeskuses avatud näitus: Made Balbati digimaalid. 8. detsembril kell 18 toimub Elva Keskväljakul Elva Gümnaasiumi jõululaat. 16. detsembril algusega kell 19 toimub Elva Gümnaasiumi õuealal Elva Gümnaasiumi jõulukontsert ning 19. detsembril algusega kell 18 toimub Elva kultuurikeskuses Elva Laulustuudio jõulukontsert.

Kõikide sündmuste kohta täpsemalt Elva Kultuurikeskuse kodulehel https://elvakultuur.ee/sundmused/

Registreeru jõululaadale kauplema – https://forms.gle/7mbfosNo1pppiNzX6

Registreeru jõululaadale esinema – https://docs.google.com/spreadsheets/d/1N1wSkNSE-TZXdo-TVbMdTecnlL_eXylptNsgbuD4ofY/edit?usp=sharing Lea Kurvits pöörab tähelepanu ka koroonanõuetele: „Üritustele tulles jälgi terviseameti soovitusi – hoia mõõdukat distantsi. Rahvarohketes kohtades kanna maski. Aitäh!“

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button