SPORT

JÄRGMISEL PÜHAPÄEVAL VÕÕRUSTAB ELVA EESTI TÄNAVATANTSIJATE LIIDU KARIKAETAPPI

Järgmisel pühapäeval, 21. mail peetakse Elva Spordihoones esimest korda Eesti Tänavatantsijate Liidu 2023. aasta I karikaetapp püstistes tänavatantsudes, teatab Eesti Tänavatantsijate Liit. Võistlema on tulemas tantsijaid nii Eestist kui kaugemalt ning päeva jooksul selguvad parimad kuues erinevas kategoorias.

Tantsulahingud algavad kell 13 ning parimad selguvad orienteeruvalt kell 17-18 õhtul. Kohale on oodatud pealtvaatajad igas vanuses, kes soovivad näha originaalset ja meeleolukat tänavatantsu ning saada osa põnevast võistlusest. Üles astuvad ka mitmed Elva tantsijad. Kategooriad, milles võisteldakse, on järgmised: locking 1 vs 1, popping 1 vs 1, house 1 vs 1, krump 1 vs 1, hip-hop junior 1 vs 1 (kuni 14 aastased), hip-hop 1 vs 1 (15+a).

Foto: Robi Zuts, Eesti Tänavatantsijate Liit.

Eesti Tänavatantsijate Liidu liikmele 1-päeva pilet 10€, tavapilet 15€, kuni 5-aastastele sissepääs tasuta. 

Eesti Tänavatantsijate Liit on 2010. aastal loodud vabatahtlik spordialaliit, mille eesmärk on edendada ja koordineerida tänavatantsualast tegevust Eestis. Alates 2021. aasta novembrist korraldatakse Eesti karika- ja meistrivõistlusi tänavatantsudes.

FACEBOOKI sündmus: https://fb.me/e/2p2AiEkBs

VIDEO 2023. aasta meistrivõistlustest: https://www.youtube.com/watch?v=-0-_1QtJZfE

Eesti Tänavatantsijate Liit vahendab, et võistluse žürii koosneb välismaa tantsijatest, kes on tänavatantsumaastikul kõrgelt hinnatud: Arvidos (Rootsi), Kashmir (Inglismaa) ja Breakz (Inglismaa). Kohtunik Arvid “Arvidos” Håkansson on pärit Rootsist ja viljelenud Lockingu tänavatantsustiili alates 2005. aastast. Ta on täiendanud enda oskusi ja teadmisi tänavatantsupioneeride käe all, sealhulgas stiili looja Don Campbellock Campbell. Ta on praegu Hip-Hop kollektivi Above the Clouds liige ning osalenud võistlustel üle kogu maailma (USA, Aasia, Euroopa jm) 

Kashmir Leese on pärit Birminghamist ning spetsialiseerunud hip-hop ja house tantsustiilidele. Ta esindab Konoha Crew truppi, kes on tegutsenud juba üle 10 aasta. Kashmir on hinnatud üheks tugevaimaks tänavatantsijaks Inglismaal ning tegeleb veel kaskadööri trikkidega, mida on näidanud ka mitmetes Marveli filmides. 

Breakz on pärit Inglismaalt ning kuulub tuntud truppide Monsterz Crew ja Pro-Motion Ldn koosseisu. Ta on eelkõige tuntud poppingus ja breiktantsus, võtnud osa ka Britain’s Got Talent telesaates, esinenud koos artistidega nagu Taylor Swift, teinud kaasa filmides ning toonud edukaid tulemusi maailmakuulsatel võistlustel. 

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button