UUDISED

JAANIAEG MÖÖDUS RAHULIKULT

Jaanipühade ajal laekus päästeametile ja politseile väljakutseid varasemate aastatega võrreldes küll enam ent raskete tagajärgedega õnnestusi ei täheldatud. Tooni andsid kodutülid ja valveta lõkked.

Lõuna prefektuurile oli jaaniaeg tänavu võrreldav tavalise nädalavahetusega. Kui reeglina käivad pühadega kaasas suurüritused ja rahvakogunenised, siis seekord oli rahulik. Prefektuuri operatiivjuhi Baldur Pildeni kinnitusel andsid tooni koduvägivallaga seotud  juhtumid ja kiiruseületajad. Purjus juhte tabati mullusega võrreldes vähem. Tartumaa teedel raskeid liiklusõnnetusi kirja ei läinud.

Pühade ajal vajas üle Eesti turvalist öömaja kainestuskambris ligi poolsada inimest, kes olid alkoholi liigtarvitanud. Liiklusest kõrvaldati 27 joobes juhti.

„ Varasematel aastatel on jaanipäeval tabatud joobes juhtide arv küündinud kohati sajani või üle sellei. Kuna suurem osa neist on tabatud suuematelt avalikelt jaanituledelt, mida tänavu ei toimunud, on langustrend osaliselt sellega selgitatav,“ märkis PPA operatiivjuht Tago Trei. Liikluses möödunud ööpäeval keegi elu ei kaotanud. Küll juhtus üle Eesti 10 avariid, milles sai viga 12 inimest. Peaasjalikult sattusid avariidesse jalgratturid ning seda kas tähelepanematuse või joobe tõttu.

„ Hea meel oli näha, et enamus inimesi said jaanipühasid siiski rahulikult oma lähedaste ringis tähistada ning jäid terveks. Politsei jaoks ei ole aga jaanipühade aegne töö veel lõppenud. Praegu jätkame Eesti eri paigus politseioperatsioonidega liikluse rahustamiseks ja sõidukijuhtide kainuse kontrollimist. Samuti on teada, et mõned jaanipeod käivad praegugi edasi, seda arvesse võttes oleme  oma töö ja tegevused vastavalt planeerinud,“ kinnitas politseijuht Tago Trei.

 Küll aga valmistasid üle Eesti liikluses peavalu kiiruseületajad. Politseil on  eeloleval nädalavahetusel fookuses liikluse rahustamine ja juhtide kainuse kontrollimine.   

Päästeametile oli enamus väljakutseid seotud kaaskodanike  murega naabrite lõkke pärast. Kutseid jagus ka omapäi jäetud lõkete kustutamiseks.

Päästeameti teatel on inimesed  muutunud valvasamaks ja helistati kohe kui nähti kedagi tegemas suuremat lõket.

Soojade ilmadega on  eelnenud aastatel sagenenud uppumised, minnakse purjus peaga ujuma ning hinnatakse oma võimeid üle. Tartumaal ja Lõuna-Eestis tervikuna ei läinud tänavu kirja ühtegi veeõnnetust. Siiski leidis jaanipäeval Eestis märja haua üks inimene. Ida –Virumaal läks Uljaste järve järve ujuma 40. aastates mees, tagasi kaldale ta enam ei tulnud. Tänavu  on Eestis uppunud juba 31 inimest. Kuna kuumus püsib ka järgnevatel päevadel paneb päästeamet südamele, et veekogude ääres tuleks jätkuvalt olla ettevaatlik. Alkohol ja vesi ei sobi kokku.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button