UUDISED

HOOLETULT TEHTUD LÕKKED PANID KULUHEINA PÕLEMA

Päästeamet on viimastel aegadel saanud Elva vallas ja selle ümbruskonnas ridamisi väljakutseid kontrolli alt väljunud lõkete tõttu, mis kuluheina mööda laiali lähevad. Pühapäeval, 11. aprillil kella 13.15 ajal süttis Elva vallas Atra külas ohutusnõudeid eiravast okste põletamisest nelja  hektari ulatuses kuluheinamaa ja noorendikualune, kust tuli levis lammutatud palkhooneni. Rõngu vabatahtlikud ja Otepää kutselised päästjad kustutasid tulekahju maastikusõidukite abil.  

11. aprillil kella 17.28 ajal teatati Nõo vallas Voika külas keset kulupõldu tuulise ilmaga tehtud lõkkest, mis süütas ümbritseva heina. Põleng suudeti enne päästjaid kustutada. Päästjad kustutasid ohutusnõudeid eiravalt tehtud lõkke. 

Neljapäeval, 8. aprillil kella 15.49 ajal süttis Elva vallas Palupera külas hooletust lõkkepõletamisest 300 ruutmeetrit kulu, mille Rõngu vabatahtlikud kustutasid. Päästjad selgitasid tuleohutusnõudeid eiranud lõkkepõletajatele ohutusnõudeid. Iga lõkke süütaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks. Lõkkeaseme ümbrus tuleb kuivanud taimestikust puhastada ja ümbritsev süttimisohtlik kuiv maapind vajadusel kasta veega märjaks. Samuti on kasulik lõkkease piirata kivide või pinnasevalliga. Lõket tuleb valvata ja hoida käepärast esmased kustutusvahendid. Suure tuulega lõket teha ei tohi. 

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button