SELTSKOND

HOMNE ELVA KOHVIKUTEPÄEV TOIMUB 24 OSALEJAGA

Homme, laupäeval, 8. juulil toimub Elva kohvikutepäev ja linnas on samas üritusi terve rida, sest juba täna õhtul juhatatakse sisse kahepäevane Elva elamus- ja liikumisfestival. Seekordne Elva kohvikutepäev on järjekorras kümnes ja seekord on osalejaid 24, mis on rekordilähedane tulemus. Kümneaastase ajaloo jooksul on keskmine osalejate arv olnud 18, seni suurim osalejate arv  oli 26.

„Seekord on esimest korda meil kohvikutepäeval garaažimüügid, üks avatud aed on ka,“ selgitas korraldaja Marek Pihlak. Esimesena teeb otsa lahti Tartumaa Tervisespordikeskus juba täna, reede õhtul, mil alates kella 19-st on taassündinud uue kujul vana Tiiru baar – 1990. aastate alguses kaks korda mahapõlenud asutus.

Homme hommikul ootab esimesena külastajaid Kesk tänaval paiknev pagariäri „Kooki Tahad?“ Kell 9 on avatud Kärneri 7 garaažimüük „Leiulaegas“.  

Kella kümnest avanevad juba järgemööda teised osalised. Nii näiteks on kella 10-st avatud Kärneri 4 tegutsev Tartu juurtega „Kolm tilli Pitsa -Bao“ ja sellega ühiselt tegutsev „Väike Kuuba Mojitod“. „Väike Kuuba“ on lubanud südaööni tegutseda. Sealsamas kõrval Kärneri 5 tegutseb alates kella 12st Cassius Tofu kohvik kõigile karvastele ja sulelistele. Seda üsna tuttavas paigas.

Üsna vara, kell 10 Liiva tänav paiknev „Milli kohvik: Elva eri“, Kell 10 avaneb ka Kase tänav 12 tegutsev kunstiateljee, kus pakutakse samuti kohvi.

„Seeneriigi jäätisekiosk on lahti, mis on ideena väga äge. Seda pole varem olnud,“ tõi Marek Pihlak näite sellest, mis on tänavu teisiti. Supelranna tänaval haigla vastas avanev kohvik tuletab meelde aastakümnete tagust aega, mil seenekujulise putka seest müüdi jäätist. Seene jäätisekiosk on avatud kell 11-16. Samal kellaajal avaneb ka Jaani 14 tegutsev „Vaimuparadiis“.

Kella 12st on avatud juba üsna paljud, näiteks Pikk 68 Kultuur ja Kulinaaria Jaegerite Koduõuel. Samal kellaajal avaneb ka varasemast tuntud „Pärl“ Valga maantee 28.

„Verevi maitsete pidu“ avaneb motellis, H.Raudsepa 2 alates kella 14st ja kestab kella 19-ni.  

Kas tõesti on Elva kohvikutepäev sedapuhku viimane, nagu varem kuulda oli? „Vastupidisele viitavaid andmeid pole. On mõtteid, mida selle asemel teha,“ vastab Pihlak veidi krüptiliselt. Kohvikutepäeval osalejate nimekirjaga saab tutvuda siin:

https://xn--kohvikutepev-pcb.elva.ee/kohvikud/169

Täna ja homme aga toimub ka Elva Liikumis- ja Elamusfestival. Nimelt kell 22 toimub selle festivali pidulik avamine Elva Kultuurikeskuse juures ning näidatakse kaks vabaõhukino filmi: kell 22.30 „Kalev“ ning kesköösel „Savvusanna sõsarad“. Arbi järvel sõidab valgusparv. Järgmisel päeval kella 10-st saab osaleda juba hommikujoogas Kertu Vuksi juhtimisel, samas toimub ka lastejooga. Mõttetoitu saab kell 15.30 algaval trepiseminaril Elva laululaval, kus kõneldakse harrastusspordist.

Lähemalt www.elamusfest.ee

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button