UUDISED

HOMME ALGAB KAASAVA EELARVE IDEEKORJE

Alates homsest, 1. septembrist on igaühel võimalik Elva valla kaasava eelarve raames esitada oma idee. Elva vallas on kaasava eelarve ideede elluviimiseks ette nähtud igal aastal 45 000 eurot. 

Elva vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kertu Vuks tuletas meelde, et kaasava eelarve idee esitamisel peab lähtuma sellest, et see pakuks avalikku hüve ning oleks avalikus kasutuses. „Näiteks valmisid sel aastal kaasava eelarve raames Elva Gümnaasiumi juures asuv liikumispark ning soovitud valgustuslahenduse said ka Kirepi küla bussipeatused,” sõnas Vuks. Ka 2016. aastal rajatud Elva spordipark loodi kaasava eelarve toel.

Kaasava eelarve ettepanek peab sisaldama esitaja andmeid, idee nimetust, kirjeldust ja eesmärki koos planeeritava asukoha selgitusega. Oluline on välja tuua idee hinnanguline maksumus ja sihtrühm.

Pärast ideekorje lõppu vaatab kõik laekunud ideed üle Elva vallavalitsus ning esitab oma arvamuse ettepanekute sõelumise komisjonile. 11-liikmeline komisjon koosneb piirkonnakogude- ja vallavalitsuse esindajatest ning vallavolikogu esimehest. Komisjon valib välja ettepanekud, mis pääsevad rahvahääletusele.

Rahvahääletusele pääsenud ideid tutvustatakse avalikul koosolekul ning hääletus kestab seitse päeva. Rahvahääletuses saavad osaleda kõik vähemalt 16-aastased, kes elavad rahvastikuregistri järgi Elva vallas. Hääletamiseks avatakse hääletuspunktid ka teenuskeskustes, suuremates toidupoodides, raamatukogudes ja koolides.

Kolm enim hääli saanud ettepanekut saavad kaasava eelarve raames rahastuse maksimaalselt 15 000 euro väärtuses. Tingimus on, et objektid peavad asuma valla erinevates piirkondades.

Kaasava eelarve ettepanekuid oodatakse 1.–15. septembril Volis-keskkonnas või e-aadressil elva@elva.ee.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button