UUDISED

GÜMNAASIUM SISSESAANUTE TASEME PÄRAST EI MURETSE

Mõnes paigas üle Eesti kuuldub hääli nagu oleks tänavuste gümnaasiumidesse pürgijate tase varasemast madalam. E-keskkonnas toimunud vestlus ei andvat objektiivset pilti. Elva Gümnaasiumi direktor hajutab need kahtlused.

Kartused, et noorte silmaring võis olla varasemast kitsam, ei pea paika. Nagu seegi, et noor võis vestluse ajal kasutada kõrvalist abi.

Elva Gümnaasiumi direktor Tarmo Post ütles, et nende koolis viidi läbi ainult vestlus. Tallinna ja Tartu koolides toimusid seevastu ühiskatsed. “Lisaks sellele, millised on kandidaadi huvid ja millega noored tegelevad, uurisime sedagi, missuguseid mooduleid soovitakse õpinguteks valida. Meie põhikooli õppurid teadsid hästi, millised suunad gümnaasiumis on. Väljaspoolt Elvat tulijad olid gümnaasiumi õppekavadega hästi kursis,” rääkis Post.

Direktori kinnitusel oli määrav keskmine hinne, see oli tänavustel pürgijatel kõrge. “Keskmine hinne 4,1 ütleb paljugi. Nõrgad ei pea vastu. Põhiline raputamine toimub õppeaasta esimesel poolel. Jõuludeks on selge, kes siia jäävad ja kes langeb välja. Viimased sabad kaovad 10. klassi lõpuks,” möönis Tarmo Post.

Direktori sõnul on nende koolis kaugemalt tulijatele ettenähtud õpilaskorterid. Seal on kokku 11 kohta. Õpilaskodusse on soovijaid igal aastal. “Siiani ei ole ükski soovija õpilaskorteris kohata jäänud. Uueks õppeaastaks on tahtjad oma avaldused esitanud. Praegu on viis soovijat, aga eks neid tuleb kindlasti juurde.”

Uurisin direktorilt, kas lõpuaktustega on nüüd asi selge? Tarmo Post kinnitas, et kuupäevad on paigas. “Lõpetamised on Jaanipäeva paiku, 22. ja 25. juunil. Vastav info on kooli kodulehel kirjas. Teeme aktustel kahetunnised vahed. Käesurumist tänavu ei ole. Õpilased istuvad saalis ja nende vanemad jälgivad toimuvat klassis. Tseremooniast teeme veebiülekande,” andis Tarmo Post teada.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button