ARVAMUS

FRED KOPPEL: VALLAVALITSUS SAI ELVA TEENUSTE PÄRAST KÕVASTI LOPUTADA

Täna toiminud Elva Vallavolikogu istungil pöörati pikalt tähelepanu Sihtasutus Elva Teenused lõpetamisega seotud päevakorrapunktidele. Kuna SA vormis toitlustamise ja sellega kaasneva käibemaksulõksu osas oli volinik Raimond Pihlap juhtinud vallavalitsuse tähelepanu juba enam kui kuus kuud, kujunes arutelu enne eelnõude hääletust tuliseks, kirjutab vallavolikogu liige Fred Koppel (Isamaa).

Vallavolikogu saadik Raimond Pihlap (Isamaa) tegi istungil suurel ekraanil esitluse, millest lähtus, et Sihtasutus Elva teenused on ainuüksi enda juriidilise vormi tõttu kulutanud maksumaksja raha enda tegevusaja jooksul enam kui miljoni euro ulatuses – tegemist on käibemaksulõksuga, mida saanuks muu organisatsioonivormi puhul vabalt vältida. Samuti soovitas Pihlap vallajuhtidel vastutus võtta ja tagasi astuda.

Volikogus tekkinud arutelu käigus juhtis Juhani Jaeger tähelepanu, et tegemist on päris suure opositsiooni töövõiduga ning soovitas vallavalitsuse liikmetel Pihlapit tehtud tähelepanu juhtimise eest tänada. Läheb ju sihtasutus lõpuks, pärast vallavalitsuse pikka vastuvaidlemist lõpuks ikkagi likvideerimisele, mis võimaldab edaspidi raha säästa.

Ehkki ametlikku tänusõnu vallavalitsuselt ei tulnud, oli istungi vaheajal näha, kuidas ka mitmed võimuliidu volinikud ei pidanud paljuks Pihlapil kätt suruda ning tänada tehtud põhjaliku töö eest. Volikogu kiitis heaks SA Elva Teenused likvideerimise ühehäälselt. Eks see ühehäälsus näitab, mis oli hinnang viie aasta eest loodud sihtasutuse tõhususele.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button