UUDISED

EUROOPA SPORDILINN JÄI STARDIPAKKUDEL MAGAMA: MILJONI KILOMEETRI KOGUMISE ALGUS VENIB

Kui Elva sai tänavuse Euroopa Spordilinna tiitli, kaasnes sellega lubadus teha hoogne spordiaasta avamine ning asuda kogu vallas koguma aktiivselt elanike liikumiskilomeetreid. Püstitati eesmärk saada aastaga kokku miljon kilomeetrit joostes, kõndides, rattaga või mõnel muul füüsiliselt aktiivsel viisil. Spordiaasta on nüüdseks kestnud juba pea kolm nädalat, kuid senimaani pole tekkinud kohta, kuhu valla elanikud oma liikumiskilomeetreid kirja panna saaks.

Kandideerimistaotluses pani Elva kirja, et kilomeetrite kogumisperiood on jaanuarist detsembrini. Ühtlasi nimetati seda algatust spordiaasta üritustest kõige tähtsamaks.

Elva Uudised küsis liikumiskilomeetrite kogumise korralduse kohta juba aasta alguses, kuid siis informatiivset vastust ei saanud. Selgeid vastuseid ei andnud ei spordijuht Madis Šumanov ega spordi eest vastutav abivallavanem Marika Saar. Lubati teada anda, kui asjad selged, kuid aega aina läks ja vastuseid ei tulnudki. Eelmisel nädalal uuesti küsides ei saabunud jällegi vastuseid. Selle nädala hakul aga teatati, et liikumiskilomeetrite kogumise korralduse osas tehakse teadaanne alles 1. veebruaril. Teadaolevalt jäi asi toppama sobiliku rakenduse otsimise taha, kuhu liikumisandmed üles laadida.

Detsembris, tiitlit vastu võttes lubas SA Elva Sport ja Kultuur, et tiitli saamisega kaasneb kindlasti ka palju tööd, et spordilinna tiitlit väärikalt kanda. „Järgmisel aastal tasub kindlasti oma sammud Elvasse seada, et tunnetada siinset sportlikku atmosfääri ja anda oma panus tiitliaasta õnnestumisse. Nimelt avame spordiaasta hoogsalt juba jaanuaris, mil alustame ambitsioonika ettevõtmisega ELVA MILJON,” kommenteeris tollal spordijuht Šumanov.  

Spordijuhi sõnul on ettevõtmisega plaanis koguda aasta jooksul nii kohalike elanike kui ka külalistega üheskoos Elva vallas liikudes miljon aktiivset kilomeetrit. „Plaanis on luua veebikeskkond, kus on võimalik jälgida kilomeetrite kogumist. Kilomeetreid saab koguda nii joostes, kõndides või rattaga sõites Elva valla piirides.” Ühtlasi lisati, et täpsem info ja juhised selle kohta avaldatakse uuel aastal.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button