UUDISED

ELVA VALMISTUB ERIOLUKORRAST VÄLJUMISEKS

Enam kui kaks kuud eriolukorras elamist on jätnud jälje kõigile. Normaalne töö-ja elurütm katkes ootamatult, kiiresti tuli harjuda uute oludega. Kuna nakatumiste arv on nüüdseks Eestis drastiliselt langenud, saab asuda leevendama või kaotama mitmeid piiranguid.

Kriisikomisjoni esimees ja vallavanem Toomas Järveoja kinnitusel teeb vallavalitsus  ettevalmistusi eriolukorrast väljumiseks ja kodanike vastuvõtu alustamiseks.

Järveoja tegi ettepaneku kutsuda tulevikus kriisikomisjon kokku vastavalt vajadusele. Nüüdsest ei toimu iganädalasi komisjoni kohtumisi. Edaspidi saavad need teoks vastavalt vajadusele.

Elva haigla juhi Peeter Laasiku sõnul käib praegu polikliiniku töö järk-järguline taastamine. Statsionaaris olevaid patsiente ei lubata veel külastada.

Piirkonnapolitseinik Alik Säde info kohaselt on kõik piirkonnapolitseinikud tagasi tööl, tegeletakse liiklust ja noori puudutavate probleemidega.

Vallavalitsus saatis eelmisel nädalal toidupoodidele märgukirja, milles tuletas meelde 2+2 reegli jälgimist. Kauplused vaatavad üle kui palju inimesi nad nüüd lubavad müügisaalis viibida.

Vallavalitsuse sotsiaaltööspetsialisti Lauri Tamme sõnul  tegeldakse praegu koolidele isikukaitsevahendite jagamisega. Selleks õppeaastaks on varu olemas. Uueks õppeaastaks saadakse isikukaitsevahendeid juurde ka Päästeametilt.

Uuel nädalal algab vallavalitsuses regulaarne kodanike vastuvõtt. Avalikesse kohtadesse, kus rahvast rohkem viibib, see puudutab teenuskeskuseid, raamatukogusid ning noortekeskust, on tellitud  klienditöö tarbeks kaitseklaasid. Samuti varustatakse need kohad  isikukaitsevahendite ja desovahenditega.

Eriolukord lõpeb Eestis 18. maist.

Balti riikide vaheline vaba liikumine taastub 15. maist. Samast päevast on võimelik sõita tööasjus  Soome.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button