UUDISED

ELVA VALLA RAADIOL ON OLNUD ÜLE 600 KUULAJA

Täna avaldatud Elva valla raadio saates käsitles Elva valla kommunikatsioonijuht Eliise-Berta Tarto valla teavituskanaleid, mainides, et parematel hetkedel on netiraadiol olnud kuulajaid 600-700 vahel. Ühtlasi mainis ta mõtet käivitada valla Tik-Tok kanal.

Kommunikatsioonijuht mainis, et raadio eesmärgiks on pakkuda võimalust veidi põhjalikumaks tutvustuseks. “Eelmisest aastast on meil olemas Elva valla raadio, kus me tahame anda natuke põhjalikuma võimaluse Elva valla inimestele, asutustele ja ettevõtetele ennast tutvustamas käia. Näiteks ka sündmusi. Sellest ongi puudust tuntud, ” kõneles Eliise-Berta Tarto. “Jah, meil on olemas ka kalender, kus on kirjas, mis üritus tulekul, aga tegelikult tahaks ju ette teada, et mis seal täpsemalt toimuma hakkab, kellele see suunatud on. Seda me ka suveperioodil päris palju kajastasime. Raadiokuulajaid on meil juba sadades inimestes. Kõige-kõige suurem koguarv on olnud kuue ja seitsmesaja inimese vahel, äpil aga tuhandetes. Arvestades aga, et Elva vallas on pea et 15 000 elanikku, on meil veel omajagu maad minna.”

Tarto leidis, et igal tööl oma rõõmud ja mured, aga valla kommunikatsioonitöö põhifookus on olnud sellel, et Elva valda on olnud vaid viis aastat ja kogu see piirkond ära hallata, et kõikidest piirkondadest oleks piisavalt informatsiooni, et kõik oleks teineteise tegemistega kursis.

Olulisimaks kanaliks pidas ta Elva valla äppi, kuhu ilmub päevas kaks kuni viis uudist. “Muidugi on ka Elva vallal oma koduleht, mis on kõige põhjalikum kanal, kuhu me lisame ise uudiseid, ka erinevad vallavalitsuse osakonnad hoiavad seal silma peal, et nende valdkonna info oleks seal kenasti ajakohane. Aga et inimesed ei peaks uudiste mõttes niipalju mõtlema sellele, et ma lähen nüüd ja vaatan, kas kodulehele on midagi pandud, on meil juba mõnda aega olemas olnud Elva valla äpp. Kui sa tõmbab endale äpi alla ja lubad ka teavitused sisse tulla, siis tegelikult kõik uudised jõuavad ise sinuni. Päeva jooksul me postitame ikka kaks-kolm, vahest ka neli-viis uudist postitame.” Taru pidas oluliseks, et äpil on ka tagasiside jätmise koht, kus saab probleemidest teavitada. “Sinna võib jätta ükskõik milliseid mõtteid, kuid peamiselt kasutatakse seda siiski heakorraprobleemidest teavitamiseks. Kui inimesed liiguvad ringi, märkavad, et kuskil on mõni puu või oks tänavale murdunud või tänavavalgustus ei tööta, siis saab selle teabe kõige otsesemalt vallavalitsusele anda ja see lahendatakse operatiivselt ning antakse sellest ka teada,” selgitas Tarto.

Kes vähem elektroonilisi kanaleid jälgivad, nende tarbeks on Elva Valla Leht, kus teatud määral ilmub ka kaastöid. “Kaastöid kirjutavad ka erinevad valla asutused, ajuti kajastatakse ka sportlikke tulemusi. Tahame natuke ka ise rohkem ohjasid haarata, strateegilisemalt infot juhtida,“ ütles Tarto spordiürituste tulemuste jagamise kohta, osutades, et praegu jääb asi rohkem selle peale pidama, kes ise rohkem oma teemadest räägib.

Tarto mainis, et Elva noortega arutades on tekkinud mõte, et Elva vallal võiks olla ka oma TikTok. Tarto hinnangul võiks aga selle sisustamine olla rohkem noorte enda asi ja kanda pigem noorte enda käekirja.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button