UUDISED

ELVA VALLA MEHE ETTEVÕTE PÄLVIS ÄRIPÄEVA GASELLI VALIMISTEL NELJANDA KOHA

Elva valla mehe Mati Miili turbaekspordiga tegelev ettevõte pälvis eelmisel nädalal Äripäeva kiirelt arenevate ettevõtete edetabelis neljanda koha. Äripäeva värskesse Gaselli TOPi kuulub 1075 eriilmelist firmat, mille käive viimasel kolmel aastal on kasvanud 50%, kiireid kasvajaid on aastaga võrreldes ligi sadakond enam.

Mati Miil tegutseb lisaks ettevõtlusele ka kohalikus poliitikas, kuuludes veel mõne aja eest Elva vallavolikokku. Äripäev on Gaselli konkursi kõrge koha puhul teinud loo Mati Miili ja Janek Ojamäe juhitavast ettevõttest Hansapeat, mille üks haru on Elva vallas ja teine Sillamäe sadamas. Hansapeati turvast ei aeta ahju, vaid sellel kasvatatakse taimi. Peamiselt Hiinas. Miil hoolitseb sellest, et turvas jõuaks tootmisse ja saaks pakendatud, ning Ojamäe tagab kliendisuhtluse ja et toode jõuaks tootmisest sihtsadamasse, vahendab Äripäev.

„Tulid, sõid siin mustikaid, pikutasid samblal ja järku tegid suurtellimuse,“ kirjeldavad mehed ajalehele kontakte hiinlastega, mis võimaldasid oluliselt kasvatada käivet ja ka kasumit. Loost selgub, et Baltikumi turvas on hea kvaliteediga, Hiinal on endal turvast mingil määral vaid riigi põhjaosas, kuid see ei ole samaväärne. Juba ettevõtte asutamise aastal läksid mehed Shanghaisse messile tutvuma, kust leiti esimesed kontaktid. Esimesed tõsised tellimused tulid 2019. aastal. Murrangulise tellimuse tõi just üks siin käinud Hiina delegatsioon. Miili äripartner Ojamäe selgitas, et nemad olid seni valmistanud 10–15 konteinerit kuus. Aga Hiina partnerid vaatasid toodet ning ütlesid, et tahavad saada 60 konteinerit kahe kuuga. HansaPeatis on tosinkond töötajat ning neile lisaks 3-4 renditöölist. Ettevõte teenis 2021. aastal 5,2 miljonit eurot müügitulu ja kasum sellest oli veidi alla 600 000 euro.

Pikemalt saab lugeda Äripäeva veebist: https://www.aripaev.ee/suur-lugu/2023/02/15/turbafirma-paisub-hiina-klientide-toel-tulid-soid-siin-mustikaid-pikutasid-samblal-ja-jarsku-tegid-suurtellimuse

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button