UUDISED

ELVA VALLA KOOLID TÕUSID KOOLIDE PINGEREAS MITMEKÜMNE KOHA VÕRRA

Eelmisel nädalal tehti avalikuks riigieksamite tulemused ning kujunes välja üle-eestiline koolide pingerida. Elva valla koolid olid see aasta eriti ühtsel tasemel: Elva Gümnaasium 72. kohal ning Rõngu keskkool 73. kohal. Seega tõusis Elva Gümnaasium eelmise aastaga võrreldes 14 kohta ja Rõngu keskkool 23 koha võrra.

Eelmisel aastal 86. kohal paiknenud Elva Gümnaasium suutis sel aastal end eksamitulemustega kergitada 72. kohale. Õpilaste eesti keele eksami keskmine tulemus oli 51,2 punkti ning matemaatika keskmine tulemus 50,7 punkti. Kokku seega skoor 101,9 punkti. Eelmise aastaga võrreldes eesti keele eksami keskmine tulemus langes 7,1 punkti, kuid see-eest matemaatika eksami tulemus paranes tubli 10,2 punkti võrra.

Elva Gümnaasiumi direktori Tarmo Posti sõnul koha tõusmise nimel otseselt midagi teisiti ei tehtud: „Olime ju tegelikult distantsõppel viimased kaks ja pool kuud. Lõpueksamite tegemine oli õpilastele vabatahtlik. Aga võib-olla see näitab seda, et kuna õpilased on ikkagi arvestanud ja teavad, et kool lõppeb eksamitega, siis on vaja õppida. Ehk see siis tegi selle tulemuse. Mingit imerelva meil ei olnud.“

Veel suurema tõusu edetabelis tegi see aasta Rõngu Keskkool. Kui eelmisel aastal paikneti 96. kohal, siis see aasta jõudis Rõngu suisa 73. kohale. Ka Rõngus parandati sellel aastal matemaatika eksami tulemust: eelmise aasta 43,3 punkti asemel saadi keskmiselt 48,3 punkti. Eesti keele tulemus oli eelmisel aastal 63,6 punkti ning sellel aastal 53,3 punkti. Kokku tuli skooriks 101,6 punkti.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button