UUDISED

ELVA VALLA KOOLID JÄTKAVAD KONTAKTÕPPEL

Kuigi Tartumaal on koroonapositiivsete arv jõudsalt kasvamas, ei ole koroonaviirus end Elva valla koolidesse sisse söönud ja õppetöö jätkub üldiselt tavapäraselt. Siiski on koolid valmis olukorraks, mis võib kooli viia hübriidõppele, mis tähendab distants- ja kontaktõppe segaversiooni.

Elva Gümnaasiumis jätkub kontaktõpe ning ühtegi koroonajuhtumit direktor Tarmo Posti sõnul koolis seni olnud ei ole. Siiski on direktori väitel kool valmis, kui see juhtuma peaks: „Oleme teinud hübriidõppe läbimängimist. Mõned õpilased on jäänud koju isolatsiooni, me oleme läbi harjutanud selle, et kuidas oleks, kui teha osaliselt hübriidõpet ning klass või mõned õpilased on kodus.“

Ka Rannu koolis toimub õppetöö tavapäraselt, ehk kõiki õpilasi õpetatakse vahetul juhendamisel koolimajas kehtestatud päevakava alusel. „Kinnitatud viirusejuhtumeid hetkel meile teadaolevalt õpilaste ega koolitöötajate hulgas ei ole. Kui olukord muutub, siis reageerime vastavalt ning koolitöötajatel on selleks valmisolek olemas,“ kommenteerib kooli direktor Ardi Küünal.

Rõngu keskkoolis toimub hetkel kontaktõpe. Direktori Hilju Eriku sõnul on käesoleva  õppeaasta muudatus see, et kõik tunnid, välja arvatud keemia, muusika, käsitöö ja tööõpetus toimuvad oma koduklassis, et vältida liigset omavahelist kokkupuudet vahetundides ühest kabinetist teise liikumisel.

Et vältida haigete õpilaste kokkupuudet kaasõpilastega, kraaditakse Rõngu keskkoolis puutevaba termomeetriga enne tundide algust kõiki õpilasi ja koolitöötajaid. „See distsiplineerib nii õpilasi kui ka õpetajaid – kehva enesetundega ei tulda kooli. Kõik koolitöötajad ja väga paljud õpilased kannavad kaitsemaski,“ lisab direktor.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button