UUDISED

ELVA VALLA KODUTEENUST OSUTATAKSE NÜÜDSEST UUTE TÖÖAUTODEGA

Täna, 2. märtsil jõudsid Elva valla sotsiaal- ja terviseosakonda kümme uut sõiduautot Toyota Yaris, mis hakkavad asendama seni kasutusel olnud elektriautosid Mitsubishi i-MiEV.

Elektriautode väljavahetamise peamine põhjus oli järjest vähenev ühe laadimiskorraga võimalik läbisõit, mis hakkas talveperioodil takistama koduteenuse kvaliteetset osutamist. Ühe kiirlaadimistsükli pikkus oli ca 25 minutit, esines olukordi, kus kiirlaadimist tuli ühe päeva jooksul teha mitu korda. Salongisoojenduse sisselülitamine talvel vähendas samuti oluliselt sõiduulatust, hooldustöötajad pidid valima, kas sõita soojema salongiga või jõuda klientideni.  

Peale selle esines mitmel elektriautol rikkeid, mille parandamine oleks hinnakalkulatsiooni alusel maksnud kõige äärmuslikumal näitel 80% auto väärtusest.  

Neli hooldustöötajat kasutasid seni töökohustuste täitmiseks isiklikku sõiduautot, tänu uute autode tulekule laheneb ka see olukord.  

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et Elva valla üks eesmärke on toetada elanike heaolu ja iseseisvat toimetulekut ning koduteenus võimaldab pakkuda tuge neile, kes vajavad kodus hakkama saamiseks täiendavat abi. „Meie hooldustöötajad aitavad vajadusel kliente arsti juurde, poodi ja apteeki ning uued autod muudavad sõidud mugavamaks ning sujuvamaks. Peale selle on meile olulised meie töötajate töötingimused,” rääkis Saar ja lisas, et uutest autodest võidavad seega nii hooldustöötajad kui ka koduteenuse kliendid.

Hooldustöötajad koos uute autodega (FOTO: Elva Vallavalitsus)

Elva vald müüs varem kasutusel olnud üheksa elektriautot oksjonil, keskmiseks hinnaks kujunes 5200 eurot auto kohta. Vanade autode müümisega samal ajal alustati vallavalitsuse korraldusega uute autode hankeprotsessi, riigihange kuulutati välja 27.11.2019. Hanketingimustes seati esikohale leida ökonoomsed bensiinimootoriga väikeautod. Hankele esitati kaks pakkumust, majanduslikult soodsaima pakkumuse esitas kasutusrenditeenust pakkuv ettevõte Rentest AS, kellega sõlmiti rendilepingud 48-kuuks. 

Täna üle antud Toyota Yarised on Elva valla toonides ning kaunistatud Elva valla sümboolikaga. Üheksat autot hakkavad kasutama oma tööülesannete täitmiseks hooldustöötajad, kes osutavad koduteenust 102-le eakale või puudega inimesele valla piirkondades. Üks auto vahetab välja Puhja piirkonna sotsiaaltöötajate kasutuses olnud elektriauto.

Uute autode kasutuselevõtmine parandab kindlasti koduteenuse kvaliteeti ning kättesaadavust kõikjal Elva vallas. 

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button