UUDISED

ELVA VALD PALKU EI KÄRBI

Mitmed omavalitsused on Eesti eri osades juba teada andnud, majandusolukorra halvenemisega ollakse valmis õpetajate, lasteaednike ning vallaametnike palkade kallale minema. Küsisime abivallavanem Marika Saarelt- kas midagi taolist on plaanis ka Elvas?

„Elva vallavalitsus ei plaani praegu mitte ühegi töötaja töötasu kärpida, ka lasteaednike omasid mitte. Valla prioriteet on tema inimesed ning soovime, et meie meeskond oleks motiveeritud tööd tegema nii kriisis kui pärast seda.  Praegu ei ole plaanis ette näha ei koondamisi ega palkade vähendamisi. Elva vallas on pooleli väga palju projekte ja tegevusi ning meil ei ole plaanis seoses kriisiga midagi ära jätta.”

Majanduslik olukord riigis mõjutab kokkuvõttes kõikide  kohalike omavalitsuste eelarveid.  Marika Saare kinnitusel ei osata praegu Elvas öelda, kui suur saab see mõju kokkuvõttes olema. Siiani on läbi arutatud  erinevaid kriisiplaane. Saare sõnul sõltub kõik  kui palju väheneb tulumaksu laekumine eelarves.” Oleme andnud kõigile asutuste juhtidele teada, et sel aastal ei maksta täiendavaid lisatasusid. Peale selle majandame kokkuhoidlikult ning ilma kooskõlastuseta ei tohi teha suuri kulutusi.:” Siin peab vald silmas kulusid, mis ületavad ühe kuu majanduskulude summa. Elatakse säästlikumalt.

„Jälgime olukorda pingsalt ning teeme vajadusel täiendavaid otsuseid,” möönis abivallavanem Marika Saar.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button